Supersamochód Chiron od Bugatti jest już z nami od ponad dwóch lat, ale nigdy dotąd nie otrzymaliśmy tak solidnego materiału ukazującego moment, w którym ten mierzy się ze swoimi ograniczeniami. 

Jak zapewne wiedzą wszyscy miłośnicy motoryzacji, Chiron, czyli następca Veyrona jest nadal jednym z najdroższych i najbardziej luksusowych arcydzieł sportowych na świecie. Nie obroniło go to jednak przed ograniczeniami, jakie producent musiał zastosować, aby zapewnić kierowcy bezpieczeństwo. Tamtejszy licznik wskazuje wprawdzie całe 310 mil na godzinę, ale 1500-konny silnik został fabrycznie ograniczony do rozwijania maksymalnej prędkości 261 mil na godzinę (~418 km/h) ze względu na trwałość opon. Wspomnianym silnikiem jest fenomenalna 8-litrowa jednostka W16, której przyśpieszenie (2,16 sekundy do setki) idealnie ukazuje ten film:

Ten został nagrany na terenie Johnny Bohmer Proving Grounds, gdzie właściciele mogli sprawdzić swoje bestie na zamkniętym pasie startowym o długości kilku mil. Chironowi wystarczyło jednak tylko 2,4 mili na osiągnięcie maksymalnej prędkości.

Czytaj też: Ten model Bugatti Chiron został w całości wykonany z Lego Technic

Źródło: Popular Mechanics

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej