Reklama
aplikuj.pl

Call of Duty co dwa lata, a Battlefield 2042 za darmo?

call of duty

Ostatnie dni w branży growej to gorący okres. Nowe plany na najbliższe lata, przejęcia i… Call of Duty bez corocznej premiery? Battlefield 2042 za darmo? 2022 rok może być ciekawy!

Plany Electronic Arts

Informatorzy donoszą, że nadchodzące decyzje wydawców gier mogą być rewolucyjne dla branży. Zarówno w Electronic Arts, jak i w Activision-Blizzard przejętym przez Microsoft prowadzone są rozmowy na temat sporych zmian. Co wiemy na temat EA?

Informacje na temat Electronic Arts pochodzą od informatora Toma Hendersona, który nie raz dostarczał sprawdzonych informacji dotyczących gier wideo. Tym razem skupił się on na EA i dzięki temu dowiedzieliśmy się o nowych decyzjach zarządu.

Czekacie na nowego Need for Speeda? Criterion Games, które zajmuje się nową odsłoną musiało porzucić prace, aby wspomóc DICE z premierą Battlefield 2042. Prace zwolniły już w trakcie lata 2021 i dopiero od niedawna wróciły do tradycyjnego tempa. Na ten moment EA celuje z premierą gry we wrzesień lub październik 2022.

Czytaj też: Zwiastun Horizon Forbidden West. Polski dubbing oraz Carrie-Anne Moss

Może nie możecie się już doczekać nowego Dragon Age’a? Tutaj BioWare ma tyle czasu ile potrzebuje, bo w tym przypadku nie chodzi tylko o zarobienie ogromnych pieniędzy, ale też o odbudowanie renomy BioWare. Deweloperzy dostali nowe biuro, swobodę artystyczną i możliwość korzystania z narzędzi jakich chcą. Producenci nie muszą nawet przejmować się marketingiem, przez co otrzymujemy tylko grafiki koncepcyjne z gry, ale z drugiej strony, nikt nie przerywa im pracy „bo trzeba nagrać filmik”. Według źródeł informatora – nie ma szans na to, że Dragon Age 4 zadebiutuje w 2022.

Czy moc jest silna z Gwiezdnymi Wojnami? Wszystko na to wskazuje! Podobno już toczą się prace mające na celu ujawnienie kontynuacji Star Wars Jedi 2, które tworzone jest przez Respawn Entertainment. Kiedy nastąpi ujawnienie gry? Źródła informatora wskazują na to, że brany pod uwagę jest 4 maja 2022. Spodziewany termin wydania gry to czwarty kwartał 2022.

Najciekawsze wydają się jednak play wobec Battlefield 2042! EA jest podobno bardzo zawiedzione grą i tym jak radzi sobie ona na rynku. W tej chwili rozważane są wszystkie opcje, które mogą uratować tytuł, włącznie z opcją atomową w postaci przejścia gry na częściowy model Free to Play.

Plany Activision-Blizzard wobec Call of Duty

Jeszcze bardziej zaskakujące wydają się jednak plany zarządu Activision-Blizzard. Po przejęciu przez Microsoft, jest szansa na to, że wydawca podejmie kilka odważnych decyzji. Jedną z nich jest to, że rozważane jest porzucenie corocznego wydawania Call of Duty!

Czytaj też: Niepokojący zwiastun LEGO Star Wars The Skywalker Saga

Za grę mogłyby odpowiadać dwa główne studia – Infinity Ward oraz Treyarch i każde z nich miałoby cztery lata na przygotowanie nowego Call of Duty. Marka pojawiałaby się na rynku co dwa lata, a pozostałe studia, które wspierały tych deweloperów przez ostatnie lata (a to nawet sześć dużych zespołów!) w końcu mogłoby się zająć swoimi grami i stworzyć nowe marki lub przywrócić dawne klasyki.