Reklama
aplikuj.pl

Call of Duty Modern Warfare 2 jest rewelacyjnie zoptymalizowane, ale są drobne różnice

call of duty modern warfare 2

Każda wersja Call of Duty Modern Warfare 2 została już porównana. Dzięki temu wiemy, jak gra wypada na PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S oraz PC. Każda wersja produkcji imponuje pod względem optymalizacji.

Call of Duty Modern Warfare 2 w liczbach

Spójrzmy najpierw na podstawowe liczby, które otrzymujemy z porównania Call of Duty Modern Warfare 2. Tytuł zadebiutował również na PlayStation 4 i Xbox One, ale dziś przyjrzymy się tylko najpopularniejszym wersjom gry. Jak to zatem wygląda?

PlayStation 5 oferuje dwa tryby graficzne. W pierwszym gra celuje w rozdzielczość 4K i wyświetla 60 klatek na sekundę. Drugi, wydajnościowy tryb to za to wynik 1440p i około 110 klatek na sekundę. Dla porównania, Xbox Series X również celuje w 4K i oferuje stabilne 60 klatek na sekundę. Okazuje się jednak, że średnia rozdzielczość dążąca do 4K jest wyższa na Xbox Series X. Drugi, wydajnościowy tryb to również lepszy wynik konsoli Microsoftu. Call of Duty Modern Warfare 2 działa wtedy na Series X w 1440p i 120 fps.

Czytaj też: Od nienawiści do miłości – Cyberpunk 2077 odzyskał dobre imię

Jeśli chodzi o Xbox Series S, budżetowa konsola Microsoftu również pozwala na zabawę w dwóch trybach graficznych. Pierwszy z nich celuje w 1440p i oferuje stałe 60 klatek na sekundę. Drugi, wydajnościowy tryb to za to 1080p i choć konsola stara się celować w 120 fps to zwykle osiąga 90 klatek na sekundę.

Szczegóły porównania Call of Duty Modern Warfare 2

Jakie detale mogą umknąć naszym oczom, ale wychodzą po dokładnej analizie Call of Duty Modern Warfare 2? Zauważono np. iż PlayStation 5 oraz Xbox Series X oferują detale na poziomie ustawień wysokich i ultra z PC. Xbox Series X ma jednak przewagę nad PS5 w kwestii cieni lepszej jakości, która znajdują się w dalszej odległości od gracza. Co ciekawe, PC trapi błąd powodujący niepoprawne wyświetlanie odległych tekstur.

Czytaj też: Need for Speed Unbound ma najbardziej ekstremalny tuning w historii

Jeśli chodzi o tryby wydajnościowe konsole, każdy sprzęt stara się uzyskać 120 klatek na sekundę, Tracimy wtedy jednak średnią rozdzielczość, a także cienie wyświetlane są w gorszej jakości.

Na deser – porównanie Call of Duty Modern Warfare 2 na PC uruchomionego w najniższych i najwyższych detalach.