Reklama
aplikuj.pl

Turbulencje Call of Duty. Nie będzie nowej gry w przyszłym roku

call of duty

To nie jest coś zwyczajnego. Call of Duty było z nami co roku od, wydawać by się mogło, zawsze. Activision zmienia jednak plany, co do marki.

Call of Duty 2023 nie istnieje

Marka Call of Duty od prawie dwóch dekad oferowało graczom, co roku, nową odsłonę serii. Jedne kochaliśmy, drugie były znienawidzone, ale coroczne Call of Duty sprzedające się w milionach egzemplarzy było czymś pewnym. Teraz jednak musi nastąpić zmiana, bo deweloperzy potrzebują złapać oddech.

Okazuje się, że o ile w tym roku jeszcze dostaniemy Call of Duty Modern Warfare 2, o tyle w 2023 nie pojawi się domniemana kontynuacja Call of Duty Black Ops Cold War. Przed Modern Warfare 2 zadanie, jak przed żadną inną odsłoną, ale biorąc pod uwagę to, że sam podtytuł gry, to marka sama w sobie – raczej ekipa deweloperska dowiezie grę na dwa lata.

Czytaj też: PlayStation VR2 w pełni ujawnione! Nowa generacja VR nadciąga

Z Call of Duty źle zaczęło się dziać już od kilku jakiegoś czasu. Ekipa deweloperska odpowiedzialna za Call of Duty Vanguard potrzebowała kilkunastu dodatkowych miesięcy, aby dowieźć swój projekt. Prośbę spełniono, ale sprawiło to, że Black Ops Cold War straciło rok czasu deweloperskiego, a więc Treyarch (twórcy Black Ops) musieli wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. O ile gra była dobra, to jednak trochę narzekano na jakość trybu sieciowego, a i stan techniczny gry nie był tak dobry jak zawsze. Tymczasem Call of Duty Vanguard dalej miało problemy i praktycznie wszystkie studia Activision musiały pomóc przy tej produkcji (oprócz Infinity Ward, które dłubie nad Modern Warfare 2). Vanguard w końcu wyszedł, ale tytuł zgarnął przeciętne jak na serię oceny, a do tego nie spełnił oczekiwań finansowych wydawcy. Do tego wszystkiego Call of Duty Warzone utrzymuje tak dobrą formę, że kanibalizuje wynik innych gier z serii. Coś trzeba było zmienić.

Zmiany w Call of Duty

Wiemy już, co postanowiono. Tym razem to Treyarch dostaje dodatkowy czas na stworzenie kolejnej odsłony Call of Duty. Ich nowa gra, która prawdopodobnie będzie kontynuacją Black Ops nie pojawi się na rynku w 2023 roku, a w 2024. Tegoroczne Modern Warfare 2 od Infinity Ward zaoferuje zatem atrakcji na dwa lata.

Czytaj też: Koniec launchera Bethesda.net. Gdzie trafią Wasze gry?

Co pojawi się w 2023 roku? Modern Warfare 2 dostanie dwa lata contentu tak, aby gracze nie znudzili się produkcją. Do tego pojawi się nowa wersja Warzone 2, więc można się spodziewać, że Activision i tak zarobi ogromne pieniądze. Planowane są również premiery innych gier Activison, które mają zapełnić finansową lukę w wynikach firmy.

Wielu graczy uznało, to za początek pozytywnych zmian w Activision, które są wymuszane przez przyszłego właściciela – Microsoft. Okazuje się jednak, że decyzja Activision-Blizzard nie została podjęta przez Microsoft i jest to decyzja aktualnego zarządu wydawcy. Phil Spencer będzie mógł dopiero decydować o zmianach na lato 2023.