Reklama
aplikuj.pl

Koniec launchera Bethesda.net. Gdzie trafią Wasze gry?

bethesda.net

Jeśli gracie w produkcje Bethesdy, to wkrótce będziecie mogli odinstalować launcher Bethesda.net. Gdzie trafią produkcje, które kupiliście?

Koniec Bethesda.net

Nie wszyscy są w stanie wygrać starcie ze Steam. Gracze pokazali, ze i tak wolą kupować gry Bethesdy na innej platformie, a launcher stał się tylko uciążliwym dodatkiem. Co jednak z całą biblioteką gier? Jeśli posiadacie gry w launcherze Bethesda.net, nie martwcie się. Na początku kwietnia będziecie mogli przenieść swoje gry i portfel na konto Steam.

Czytaj też: Fallout 76 w 2022. Wiemy, co szykuje Bethesda

Będziecie mieli mnóstwo czasu na zaplanowanie i rozpoczęcie migracji biblioteki Bethesda.net na konto Steam. Migracja na Steam dotyczy całej biblioteki gier i portfela – oznacza to, że nie stracicie niczego ze swojego konta Bethesda.net. Zapisane stany gry w większości zostaną przeniesione automatycznie, nieliczne trzeba będzie przenieść ręcznie. Dla gier, które tego wymagają, wciąż będziecie używać loginu Bethesda.net, aby się zalogować i grać. Wasze konta Bethesda.net nie zostaną stracone i wciąż będą dostępne na naszej stronie WWW i w grach. Cały proces przenosin i instrukcje pojawią się w kwietniu.

Masa pytań dotyczących launchera Bethesda.net

Bethesda postanowiła od razu odpowiedzieć na potencjalne pytania dotyczące przenosin konta na Steam.

P: Jak będę grać w swoje gry?
O: Zachęcamy społeczność launchera Bethesda.net do kontynuowania zabawy na platformie Steam. Na początku kwietnia będziecie mogli przenieść swoją bibliotekę Bethesda.net na konto Steam. Wszystkie tytuły, które posiadacie w launcherze Bethesda.net będą dla was dostępne bezpłatnie na platformie Steam. Wasze zakupy zostaną przeniesione na konto Steam. Wiele zapisów również zostanie przeniesionych, jednak niektóre mogą wymagać ręcznego kopiowania.

P: Co się stanie z launcherem Bethesda.net?
O: DO maja będziecie mieli dostęp do launchera Bethesda.net i swoich gier. Począwszy od maja, gra i dostęp do gier przez launcher Bethesda.net będą niemożliwe.

P: Czy po przejściu na Steam potrzebne mi będzie konto Bethesda.net, skoro nie będę już używać launchera?
O: Tak. Wiele naszych gier i usług wciąż wymaga posiadania konta Bethesda.net. Pozwoli wam to zachować dostęp do usług Bethesda.net, w tym modów do gier, elementów w grach, takich jak skórki, czy informacji i newsów.

P: W przypadku gier, które posiadam w launcherze Bethesda.net, czy zyskam do nich dostęp na platformie Steam?
O: Tak. Konieczne będzie jedynie przeniesienie informacji z konta Bethesda.net na konto Steam. Po udostępnieniu procesu migracji na Steam, poinformujemy wszystkich i zaktualizujemy niniejszy dokument o link umożliwiający migrację. Należy zwrócić uwagę, że proces może zostać rozpoczęty w dowolnym momencie po jego udostępnieniu, ale w maju niemożliwa będzie już gra w zakupione gry poprzez launcher Bethesda.net. W maju nie stracicie dostępu do swojej biblioteki gier Bethesda.net, a jedynie możliwość gry poprzez launcher.

Czytaj też: PlayStation VR2 w pełni ujawnione! Nowa generacja VR nadciąga

P: Czy moje wirtualne waluty (atomy, itd.) zostaną przeniesione na Steam?
O: Tak. Wasze portfele Bethesda.net zostaną przeniesione na Steam, gdy zakończycie proces przenoszenia.

P: Czy mogę przenieść swoje konto do innej usługi PC, niekoniecznie Steam?
O: Nie. Wspieramy jedynie przeniesienie danych konta z launchera Bethesda.net na platformę Steam.

P: Czy zamknięcie launchera wpłynie na moje konto Bethesda.net?
O: Nie. Wciąż trzeba będzie się logować na konto Bethesda.net, aby grać w nasze tytuły online, takie jak Fallout 76, oraz zyskać dostęp do innych oferowanych usług. Nasze gry będą nadal korzystały z konta Bethesda.net w przyszłości.

P: Czy listy znajomych zostaną połączone? Czy trzeba będzie ponownie dodać znajomych z Bethesda.net?
O: Listy znajomych z gier Bethesda.net zostaną dodane do konta Steam. Chodzi o Fallouta 76, DOOM Eternal, Wolfenstein: Youngblood, The Elder Scrolls: Legends, Rage 2 i DEATHLOOP.