Reklama
aplikuj.pl

PlayStation VR2 w pełni ujawnione! Nowa generacja VR nadciąga

playstation vr2

Sony ujawniło wygląd PlayStation VR2. Dotychczas nie widzieliśmy gogli, a Japończycy chwalili się tylko kontrolerami. Teraz jednak w końcu wiemy, jak prezentuje się sam headset.

PlayStation VR2 prawie bez tajemnic

Sony w końcu pokazało graczom, jak prezentować się będzie headset PlayStation VR2. Do tej pory ujawniono tylko wczesną wersję kontrolerów, ale teraz najnowszy wpis na blogu PlayStation zdradza ostateczny kształt urządzenia. Wspomniane kontrolery nie są całe czarne, a posiadają białe wstawki na zewnętrznej stronie.

Czytaj też: Fallout 76 w 2022. Wiemy, co szykuje Bethesda

Jeśli chodzi o same gogle PlayStation VR2 – je widzimy po raz pierwszy. Sony przyznało, że projektując sprzęt chciało, aby jego wygląd był spójny z wyglądem PlayStation 5 i trzeba przyznać, że zadanie udało się wykonać. Gogle będą się ładnie komponować na półce obok konsoli.

Co Sony opowiedziało o PlayStation VR2? Firma ogłosiła, że przy projektowaniu urządzenia zależało im na tym, aby gogle były bardzo wygodne. Sprzęt ma pasować każdemu, a dzięki dużym szparom na przodzie headsetu – soczewki nie powinny parować. Pojawi się również opcja dostosowywania samych soczewek, a a gry zyskają na odbiorze dzięki wbudowanemu systemowi wibracje w goglach. Co ciekawe, mimo tego, że sprzęt jest o wiele bardziej zaawansowany technologicznie – PlayStation VR2 są lżejsze niż PlayStation VR.

Co jeszcze nie wiemy o PlayStation VR2?

Wciąż pozostaje jeszcze kilka kwestii, których Sony nie wyjaśniło. Nie znamy dalej ceny zestawu, ani tego, kiedy nastąpi jego premiera. Plotki mówią o premierze pod koniec roku, ale oficjalnie nic na ten temat nie wiadomo. Gracze zapewne chcieliby również poznać kolejne tytuły ekskluzywne na ten sprzęt – poza Horizon VR: Call of the Mountain.

Czytaj też: Festiwal Steam Next powrócił. Do sprawdzenia masa wersji demonstracyjnych!

Nie wiadomo również, czy headset będzie wstecznie kompatybilny z aktualnymi grami dostępnymi na PlayStation VR. Czy pojawi się obsługa PlayStation Move dla starszych gier? Nie wiadomo też nic o wsparciu dla PlayStation Aim Controller. Sony wciąż ma nam jeszcze dużo do powiedzenia.