Reklama
aplikuj.pl

Capcom znowu bije rekordy i podnosi pensje

capcom

W Capcomie od pięciu lat trwa święto. Firma po raz kolejny chwali się rekordowymi przychodami i rewelacyjną sprzedażą gier. Resident Evil i Monster Hunter są w najlepszej formie od lat.

Pięć lat sukcesów Capcom

Opłacało się. Jeśli w Capcom dalej pracują osoby, które postanowiły o stworzeniu silnika graficznego RE Engine, który starcza na lata oraz o lekkim odświeżeniu serii Resident Evil oraz Monster Hunter, to dziś mogą być z siebie dumne. Ich decyzje sprawiły, że firma ciągle zarabia więcej i więcej, a nowe gry zdobywają wysokie oceny. Co jednak najważniejsze – te produkcje sprzedają się jak szalone!

Jak zatem prezentują się wyniki finansowe Capcomu? Firma chwali się, że piąty rok z rzędu osiągnęła rekordowe przychody. Tym razem zarobili 110 miliardów jenów co przekłada się na 847,5 milona dolarów. Jest to wzrost o 15,5 procent rok do roku.

Czytaj też: Wiceprezeska ds. kultury w Blizzard zajmie się zróżnicowaniem i równością

Co umożliwiło taki wynik? W tym okresie wydano Resident Evil Village oraz Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin. Pierwsza gra trafiła już do 6,1 miliona graczy (gdzie moje obiecane DLC?!), a druga do 1,5 miliona graczy. Co jednak jest niesamowite, to sprzedaż starszych gier firmy. W omawianym okresie finansowym (od marca 2021 do marca 2022) Capcom sprzedał 4,1 miliona kopii Monster Hunter Rise (2021) oraz 1,8 miliona sztuk Resident Evil 7 (2017).

Capcom zarobił także na sprzedaży gadżetów związanych z grami, eSporcie czy salonach arcade. Samych gier sprzedano razem 32,6 miliona sztuk, co jest też lepszym wynikiem, niż rok temu, gdy gracze kupili 30,1 miliona gier z logo Capcomu.

Co dalej z Capcom?

Capcom oczywiście nie zwalnia i już planuje kolejne rekordy. Ich zdaniem wynik przychodów uda się znów pobić. Tym razem można spodziewać się wzrostu o 9 procent, a głównym motorem napędowym ma być Monster Hunter Rise: Sunbreak.

Czytaj też: Gotham Knights na PS4 i XONE porzucone!

Zarobione pieniądze wykorzystywane są na rozwój firmy. Oprócz tworzenia kolejnych odsłon znanych marek, Capcom planuje także produkcje zupełnie nowych tytułów. W 2020 roku ogłoszono Pragmatę – pierwsze nowe IP Capcomu od 8 lat.

Zmiany stale zachodzą też w samej firmie, jeśli chodzi o pracowników i biura. Deweloper zamierza podnieść pensję japońskim oddziałom, a do tego przeanalizować zarobki poszczególnych osób, aby sprawdzić, czy nie zarabiają za mało. Podniesione zostaną bonusy za wyniki, a pracownicy otrzymają nowe świadczenia zdrowotne oraz inne benefity.