Reklama
aplikuj.pl

Wiceprezeska ds. kultury w Blizzard zajmie się zróżnicowaniem i równością

blizzard

Blizzard pochwalił się nową prezeską. Została nią Jessica Martinez, która obejmie stanowisko poświęcone kulturze. Jakie będę jej obowiązki?

Kultura w Blizzard

Ostatnie zatrudnienia w Blizzardzie to nie tyle tradycyjni programiści, designerzy czy po prostu – osoby zajmujące się tworzeniem gier. Często firma chwali się tym, że w jej szeregach zasiadają osoby dbające o dobre samopoczucie pracowników. Po kilku aferach związanych z warunkami pracy w firmie, Blizzard tworzy nową kulturę pracy, która ma być „bardziej zróżnicowana, równościowa i inkluzywna. Naszym celem jest, by ludzie zatrudnieni na każdym poziomie spółki mogli uczyć się, rozwijać i pokazywać od najbardziej kreatywnej strony.”

Czytaj też: Niesamowity mod do Dying Light dodaje samolot!

Czym zajmie się zatem wiceprezeska ds. kultury oraz kierownictwo? Będą oni odpowiadać za rozwijanie i wdrażanie nowej strategii kultury, dbając o spójność działania wszystkich zespołów i stanowisk. Odświeżą również programy nauki i rozwoju talentów. Jessikę cieszy, że będzie działać na rzecz zmian w branży gier wideo. „Gdy stworzymy środowisko, w którym ludzie są na pierwszym miejscu, a zespoły czują się bezpieczne, doceniane i działają razem dla wspólnego celu, wszyscy na tym korzystają – pracownicy, gracze i firma” – skomentowała. Aby pomóc osiągnąć ten cel Jessica poprowadzi zespół ds. nauki i rozwoju, blisko współpracując z kierownikami działów komunikacji i wydarzeń, poszczególnych marek oraz innymi osobami pełniącymi funkcje zarządcze.

Blizzard zdradza plany

Jessica Martinez jest teraz przedstawiana graczom. Ewidentnie Blizzard chce pokazać, że w firmie zachodzą zmiany i opowiada więcej o nowej wiceprezesce. „Gdy pracując wcielamy w życie wyznawane wartości, przywracamy biznesowi ludzką twarz” – mówi Jessica. Nowa wiceprezeska będzie przewodzić kluczowym planom działania, które zapewnią, że wartości Blizzarda będą odzwierciedlane w codziennych działaniach i strukturze organizacyjnej firmy. Pragnie też wzmacniać więzi między markami Blizzarda, zachowując przy tym szacunek dla wyjątkowego charakteru tworzących je zespołów.

Czytaj też: Wyciek szczegółów rozgrywki Saints Row brzmi dobrze

Jessica dołącza do Blizzarda po 14 latach spędzonych w Walt Disney Company. Tam kierowała działami zajmującymi się strategią, komunikacją, operacjami oraz codziennymi doświadczeniami pracowników, piastując stanowiska dyrektorki ds. personalnych oraz kluczowej doradczyni ds. strategii dla głównego kierownika ds. bezpieczeństwa oraz głównego kierownika ds. technologii i zasobów cyfrowych w Disney Parks & Resorts. Jessica przewodziła fundamentalnej zmianie w organizacji firmy, która objęła m.in. integrację strategii bezpieczeństwa po nabyciu 21st Century Fox. W Walt Disney Company zasłynęła z tworzenia kultury pracy opartej na wartościach, która pomagała łączyć zespoły na całym świecie i celebrować różnorodność.