Cena PS5? Nawet Sony nie wie

Cena PS5? Nawet Sony nie wie

Ile będzie kosztować PlayStation 5? Sony zdradza informacje na temat wycenienia nowej konsoli.

Odkładacie już sobie budżet na przyszłą generacje konsol? Jeśli tak to zapewne chcielibyście już poznać podstawową cenę nowej generacji sprzętu dla graczy. Problem jest tylko jeden.

Okazuje się, że aktualnie nawet samo Sony nie wie, ile będzie chciało otrzymać zapłaty za swoją konsolę. PlayStation 5 wciąż jest dopracowywane, a drobne zmiany w podzespołach mogą znacznie wpłynąć na ostateczną cenę konsoli. Do tego możliwe, iż pojawią się różne wersje urządzenia posiadające inne dyski. Jak to wszystko wycenić?

Sony wie, że będzie to zagwozdka, ale na razie firma nie jest w stanie określić tego, ile każe sobie zapłacić za PlayStation 5. Dopiero, gdy ruszy produkcja urządzenia i Japończycy zobaczą ile realnie kosztuje ich wyprodukowanie jednej sztuki, to dopiero wtedy będą myśleli nad ostateczną ceną.

Jeśli skupiać się na tym co mówią nam przecieki, to nie powinniśmy spodziewać się ceny, którą zapłaciliśmy za PlayStation 4. Premierowe 400 dolarów za aktualną generację zapewne zamieni się w 500 dolarów za PlayStation 5. Chyba, że Sony znów postanowi zdobyć ogromną przewagę na początku generacji i obniży cenę o kilkadziesiąt dolarów.