WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Cena Xbox Series X wyciekła w Afryce. Jak to przeliczyć?

Ile zapłacimy za Xbox Series X? Oficjalnie tego nie wiemy, ale pewne czipsy nam to powiedzą.

Zdarza się. Czasem firmy z różnych biznesów współpracują razem, a potem się nie dogadają w jakiejś kwestii. No i dzięki temu dowiadujemy się ciekawych rzeczy.

Tym razem wpadkę zaliczyła firma odpowiedzialna za czipsy Pringles. Pringlesy nawiązały współpracę z Microsoftem i w związku z tym do influencerów w Republice Południowej Afryki wysłano paczki z upominkami zachęcającymi do promocji nowej współpracy.

Czytaj też: Mario Kart Live: Home Circuit czyli wyścigi po waszej chacie

Na czym ma współpraca polegać? Kupując czipsy będzie można zdobyć Xbox Series X oraz subskrypcję Game Pass. Pringles jednak omawiając promocję pokazało dokument informujący o szczegółach oferty. A w nim… Informacja o tym, że 46 konsol przygotowanych do promocji jest wartych 621 tysięcy randów.

No to zaczynamy matematykę. W przeliczeniu na dolary wychodzi nam 37 tysięcy dolarów. Oznacza to, że w RPA Xbox Series X będzie kosztował 13,500 randów co daje około 800 dolarów. Ale spokojnie. Taka astronomiczna kwota potrzebuje jeszcze korekty, a przyglądając się różnicom w cenach produktów wychodzi, że to co kosztuje 800 dolarów w RPA jest sprzedawane w USA za 600 dolarów. Xbox Series X powinien zatem kosztować 599 dolarów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News