WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Specyfikacja GeForce RTX 2000 SUPER

GeForce RTX 2000 SUPER, czyli zupełnie nowej serii kart NVIDIA pisałem dla Was wczoraj, a dziś? A dziś dostaliśmy tylko potwierdzenie tego, że jej premiera jest bliżej, niż dalej i choć nie mamy żadnych informacji na temat flagowego RTX 2080 Ti SUPER, to pozostałe modele udało się uchwycić.

Czytaj też: „Znaliśmy” datę premiery Cyberpunka 2077 wiele miesięcy temu

Tym razem bazujemy na informacjach Videocardz i Tom’s Hardware, które m.in. dostarczyły nam specyfikację serii kart GeForce RTX 2000 SUPER. Nie będę owijał w bawełnę, więc oto porównanie serii RTX do RTX SUPER:

A więc tak, według nich większość wcześniejszych informacji się sprawdziła, ale co do tego, że Nvidia przesuwa poszczególne modele o „jeden” w hierarchii nie byłbym taki pewien. Największe zmiany przeżyją warianty RTX 2060 i RTX 2080, które w wersji SUPER otrzymają o kolejno 256 i 128 rdzeni CUDA więcej. W przypadku tego pierwszego ulepszenia doczeka się podsystem pamięci o dwa dodatkowe GB, a drugi zamiast 14 Gb/s otrzyma aż 16 Gb/s kości GDDR6. Z kolei RTX 2070 SUPER będzie czysto-graficznym ulepszeniem z 256 rdzeniami CUDA więcej.

Premiera? Nadal wątpliwa, bo choć prezentacja ma nastąpić 21 czerwca, to kart nie doczekamy się przed połową lipca. NVIDIA podobno zaczęła dopiero rozmawiać ze swoimi partnerami, a sam czas przed wprowadzeniem „odświeżenia Turingów” na rynek jest rzecz jasna ważny. Ja teraz czekam tylko na zapowiedź RTX 2080 Ti SUPER – to może być naprawdę COŚ.

Czytaj też: Transwestyta w Cyberpunk 2077 nowym problemem twórców

Źródło: Videocardz i Tom’s Hardware,