Reklama
aplikuj.pl

CFMoto 1250TR-G to najmocniejszy chiński motocykl w historii

Na tegorocznym Chingqing Moto Expo firma CFMoto ogłosiła najpotężniejszy chiński motocykl w historii, który trafi do salonów w 2021 roku.

CFMoto nie jest na rynku amatorem, bo od wielu lat produkuje silniki i motocykle dla austriackiego KTM i jest właścicielem praw do 0,99-litrowego silnika LC8 V-Twin, który napędzał między innymi oryginalne Super Duke 990. Teraz firma przeprojektowała ten silnik do wersji 1,279-litrowej wersji dla tego motocykla, który ma mieć ponoć moc ponad 140 koni mechanicznych.

CFMoto 1250TR-G powstaje przy współpracy z Brembo, JBL oraz WP, aby zadbać o ostry, jak żyleta układ hamulcowy z ABS oraz system audio z Bluetooth. Ta ostatnia współpraca wydaje się jednak najważniejsza, bo sprowadzi się do wykorzystania specjalistów KTM od zawieszenia.

Sam w sobie motocykl wygląda z kolei na solidne dzieło, co potwierdza obecność tempomatu, cyfrowego wyświetlacza, podgrzewanych manetek i dźwigni, czujników ciśnienia w oponach oraz oparciu i kufra transportowego w jednym.

Czytaj też: Oto nowe BMW M3 i M4. Agresywne i pociągające, choć kontrowersyjne

Jako największy i najpotężniejszy motocykl, jaki kiedykolwiek wyprodukowano w Chinach, ma dużą szansę na sprzedaż dużych ilości w kraju. Może jednak ten rynek nie jest jedynym, na którego marka będzie miała chrapkę?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News