WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Chcecie zażyć kąpieli piwnej w Japonii?

Japonia słynie z różnych dziwnych pomysłów. Na jeden z nich właśnie trafiłem w sieci – jest to resort oferujący kąpiel piwną. I tak, nie jest to picie alkoholu pod zwykłym prysznicem ale prawdziwa, niepowtarzalna okazja to umycia się w tym trunku.

Coś takiego oferuje Misugi Resort. Oferuje on połączenie domowego, rzemieślniczego, japońskiego piwa z naturalną wodą źródlaną – wygląda to razem jak ciemny lager. Jak podaje strona resortu, piwo zawiera żywe drożdże, enzymy i inne rzeczy, które zmiękczają i oczyszczają skórę. Dokładniej rzecz biorąc CO2 poprawia krążenie krwi a chmiel działa antybakteryjnie.

View this post on Instagram

【明日新企画始動&アメリカの超有名旅行雑誌に取材いただきました! Very first Craft Beer Onsen in Japan is introduced by Travel+Leisure!!】 今年3月にOPENしたクラフトビール温泉、ありがたいことに大変大きな反響を呼びました。 先月アメリカのTravel+Leisure誌のライターが取材にきました。 その時の様子が記事になりました。 ビール風呂をメインに記事にしていただいてます。 残念ながらInaka Tourism全体というよりは、 うちが大部分を占めてしまっていますが、 取材自体はガッツリしていただいたので、 他の記事になることに期待。 https://www.travelandleisure.com/hotels-resorts/japanese-resort-lets-you-bathe-in-beer T+L誌は世界で最も発行部数の多い旅行雑誌で、 世界で最も魅力的な観光都市ランキングで京都が2年連続一位になってますよね。 それの提供元でもあります。 さて、明日火の谷温泉×火の谷ビールの新企画が始動します!! またかなり攻めてます。 乞うご期待!! #ビール風呂 #クラフトビール風呂 #ビール温泉 #クラフトビール温泉 #beeronsen #beerbath

A post shared by Misugi Resort (@misugi_resort) on

Co ciekawe, sama cena 45 minutowej kąpieli nie jest jakaś ogromna. Kosztuje to 15 dolarów (ok. 60 zł) ale należy pamiętać, żeby wcześniej dokonać rezerwacji. Kąpiele cieszą się dużą popularnością i ciężko jest z marszu do nich się dostać.

Naukowcy próbują warzyć piwo z 500 roku p.n.e.

Źródło: https://www.popularmechanics.com