WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Chipset Intel Z390 ma zastąpić Z370 w tym kwartale

W czasach, kiedy Intela gromi się za bezsensowne wydawanie nowych chipsetów, wieść o zastąpieniu Z370 układem logiki Z390 wydaje się wręcz idealną okazją dla firmy na pokazanie, że słucha głosów krytyki. Potrzebne są do tego jednak nowe procesory 9. generacji (więcej o nich tutaj), które na dodatek powinny pracować z istniejącym Z370.

Pominę już jednak kwestie moralne i marketingowe. Z ujawnionych planów Intela wynika, że jeszcze w tym kwartale zadebiutuje nowy chipset Z390. Będzie on swoistym zastępcą Z370, którego nikt specjalnie nie chce, ale dodatek w postaci wsparcia USB 3.1 i opcjonalnej bezprzewodowej karty sieciowej zawsze jest w cenie. Według informatorów serwisu Videocardz nie jest to jednak nic innowacyjnego i pod kątem wyposażenia i wykonania są to te same układy Z370. Poniżej nie znajdziemy jednak informacji o ujawnionych procesorach 9. generacji, co wzbudza małe wątpliwości. Albo Intel chcę ukryć nowe produkty, albo poniższe roadmapy są po prostu przestarzałe.

Wygląda więc na to, że wraz z domniemaną premierą Intel Core 9. generacji ukażą się płyty z chipsetem Z390. Co ciekawe, przechodzący na emeryturę Z370 może otrzymać jeszcze aktualizację mikrokodu na nowe procesory. Byłoby to idealnym ruchem po stronie Intela, który może i nie obejmuje tych tańszych układów, ale lepsze coś, niż nic. Jeśli sprawdzą się wcześniejsze przecieki, to nowych produktów powinniśmy oczekiwać już 1 sierpnia. Wśród nich ma znaleźć się nawet 8-rdzeniowy procesor!

Źródło: Videocardz