Reklama
aplikuj.pl

Test ładowarki Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger

test Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger, recenzja Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger, review Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger opinia Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger

Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger to jedna z szybszych ładowarek dostępnych w przystępnej cenie. Czy w testach potwierdzi ona swoją jakość?

Wygląd i specyfikacja Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger

ładowarkę otrzymałem w zestawie tylko z instrukcją. Szkoda, że nie ma dołączonych kabli USB-C, które na pewno by się przydały.

Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger wygląda całkowicie normalnie. jest on cały biały i ma dwa wyjścia USB-C. Pod nimi znajduje się niebieska dioda informująca o pracy urządzenia. Dokładne wymiary ładowarki to  125 x 120 x 35 mm i waży ona 246 g.

Dwa wyjścia USB-C obsługują Power Delivery 100 W. Ich dokładne parametry to 5V 3A, 9V 3A, 12V 3A, 15V 3A, 20V 5A. Natomiast jeśli korzystacie z dwóch złączy na raz to maksymalna moc wynosi 45 W, a parametry: 5V 3A, 9V 3A, 12V 3A, 15V 3A, 20V 2,25A. producent nigdzie nie wspomina nic o wsparciu dla innych technologii szybkiego ładowania.

Czytaj też: Test Vivo Wireless Sport. Mobilne słuchawki godne sportowców?
Czytaj też: Test Xiaomi Mi Smart Band 5 – po trzech latach wróciłem do Mi Banda
Czytaj też: W tych bezprzewodowych słuchawkach się zakochacie. Test Tronsmart Apollo Bold

Ważną rzeczą jest tutaj technologia GaN. Dzięki niej ładowarka jest w stanie osiągnąć takie parametry przy mniejszych rozmiarach czy wadze. W ładowarce został wykorzystany azotek galu (GaN), który jest zupełnie nowym materiałem półprzewodnikowym. To właśnie dzięki niemu ładowarka może oferować tak szybkie ładowanie.

Z pozostałych rzeczy warto wspomnieć o zabezpieczeniach: zabezpieczenie nadprądowe (OCP), zabezpieczenie przed zwarciem (SCP), zabezpieczenie przed nadmierną temperaturą (OTP) oraz zabezpieczenie nadnapięciowe (OVP).

Testy Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger

Testy przeprowadziłem przy wykorzystaniu elektronicznego obciążenia USB DTU-CCL01. Pozwala ono na zmierzenie obsługi różnych standardów szybkiego ładowania.

test Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger, recenzja Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger, review Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger opinia Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger

Zgodnie z oczekiwaniami ładowarka nie przechodzi testów dla Quick Charge. Spełnia ona jedynie wymagania BC1.2 oraz Huawei SCP 4.5V. Co ciekawe po podłączeniu do niej Samsunga Galaxy A5 (2018) wykrywa on szybkie ładowanie i rzeczywiście ładuje się z większą prędkością.

Najważniejsze jest jednak działanie Power Delivery 100 W – w końcu po to się ten produkt kupuje. Działanie tego sprawdziłem z powerbankiem Sandberg Powerbank USB-C PD 100W 20000, który obsługuje PD 60 W. Niestety niczego szybszego aktualnie nie miałem. Tempo ładowania powerbanku było najszybsze, jakie jest możliwe i urządzenie naładowało się w czasie takim samym, jak w przypadku wykorzystania innych ładowarek z PD.

Czytaj też: Test powerbanku Sandberg Outdoor Solar Powerbank 10000
Czytaj też: Test stacji ładującej Gelid Zentree 2.0
Czytaj też: Test powerbanku Green Cell PowerPlay20

Podsumowanie testu Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger

Choetech PD 100W Dual USB-C Fast Charger kupicie już za 111 zł. W tej cenie jest to świetny wybór, który powinien Was w pełni zadowolić. Tak naprawdę jedyny minus dotyczy braku dołączonych kabli. Poza tym ładowarka zapewnia poprawne ładowanie PD 100 W – wszelkie kompatybilne urządzenia naładujecie z maksymalną prędkością. Plusem testowanego produktu są także mniejszy wymiary czy waga. Jeśli więc szukacie dobrze wycenionej ładowarki PD 100 W dla swojego sprzętu to warto zastanowić się nad propozycją od Choetech.

Zdjęcia wykonałem za pomocą smartfona Oppo Reno 2.