Reklama

Czy wiecie, że w Chrome na Androidzie możecie monitorować ceny?

korzystanie z chrome na androidzie, strona Google Chrome, ocena strony Google Chrome, szybkość strony Google Chrome

Choć Google postanowiło zamknąć aplikację Google Shopping, to nie zostawiło nas bez alternatywy. Okazuje się, że do monitorowania cen można skorzystać z Chrome na Androidzie, wymagana jest tylko najnowsza wersja przeglądarki.

Przeglądarka Chrome na Androidzie umożliwia śledzenie cen

Google wciąż udoskonala swoje produkty, a jednocześnie porzuca inne, które nie spełniły swojej roli. Ma to wiele sensu, bo bardzo często funkcje z niewspieranych już aplikacji trafiają do innych, z których użytkownicy chętnie korzystają. W tym przypadku, mowa o Google Shopping, które już wkrótce całkowicie zniknie ze Sklepu Play. Jednak jeśli korzystaliście z monitorowania cen, to nie martwcie się, na komputerach możecie użyć do tego celu rozszerzenia. A na urządzeniach mobilnych? W przeglądarce Chrome pod warunkiem, że macie już jej najnowszą wersję.

Czytaj też: Jakie nowości wprowadza Microsoft Edge 90?

Monitorowanie cen pozwoli na stałe śledzenie ich zmian za pomocą powiadomień, z których dowiemy się również o trwających promocjach. Jest to więc bardzo przydatna opcja, tylko jak ją uruchomić? W pierwszej kolejności sprawdźcie, czy macie ją już dodaną do przeglądarki. W tym celu otwórzcie ją na swoim urządzeniu mobilnym i przejdźcie do widoku kart. Następnie wystarczy kliknąć w menu ukryte pod trzema kropkami. Jeśli funkcja już u Was jest, to wyświetli Wam się na liście.

Co zrobić, gdy nie mamy Monitorowania cen, a bardzo go potrzebujemy?

Cóż, w takim przypadku aktywujemy tę funkcję sami, co nie jest zbyt trudne do wykonania:

  1. W pasku adresu wpisujemy chrome://flags/#enable-tab-grid-layout
  2. Wyświetli nam się podświetlone ustawienie, które rozwijamy klikając Default.
  3. W rozwiniętych opcjach wybieramy Enabled Price notification.
  4. Ponownie uruchamiamy przeglądarkę, Monitorowanie cen już powinno być dla nas dostępne.

Czytaj też: W historii przeglądania Google Chrome znajdziemy… wspomnienia?!

I tak jak wcześniej, wchodząc w przeglądarce w otwarte karty i w menu będziemy mogli skonfigurować funkcję. Pozostaje tylko pytanie, na jakiej zasadzie te monitorowanie cen działa. Spekuluje się, że monitorowane będą tylko ceny produktów w otwartych kartach, albo opcja będzie korzystać z historii naszego przeglądania. Są to jednak tylko domysły, więc należy poczekać, aż Google się do tego ustosunkuje i opowie, jak Monitorowanie cen naprawdę działa.