Reklama

Chrome OS pozwoli w końcu na natywne nagrywanie ekranu

problemy, przeglądarka chrome

Google w końcu zdecydowało się w końcu wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i dodać natywne nagrywanie ekranu do Chrome OS.

Rejestrator ekranu w Chrome OS

Do nagrywania ekranu w Chrome OS do tej pory trzeba było wykorzystywać zewnętrzne programy, które bardzo często albo nie działały poprawnie, albo były płatne. Na szczęście Google w końcu zdecydowało się na dodanie specjalnego rozwiązania, które użytkownikom Chrome OS pozwoli na nagrywanie ekranu w przyzwoitej rozdzielczości. Odkryto ją na kanale Canary, a dodany w nim rejestrator ekranu obsługuje natywną rozdzielczość komputerów.

Czytaj też: Messenger w kolorach LGBT. Polacy jak zwykle widzą inaczej

Czytaj też: Kiedy Google zamknie usługę Hangouts?

Czytaj też: Łatwiejszy kontakt ze wsparciem technicznym na WhatsAppie

By skorzystać z nowej funkcji należy znajdować się w kanale Canary, a potem w pasku przeglądarki wpisać: chrome://flags/#screen-capture

Potem zaznaczamy odpowiednią flagę, a nagrywanie ekranu włączamy przycisk “Zrzut ekranu” lub kombinację klawiszy Ctrl, Shift, i Overview. Wtedy pojawi się pasek, który pozwoli nam włączyć rejestrowanie ekranu. Dzięki niemu mnożna przełączać między nagraniami zrzutów, a nagrywaniem ekranowym, a także rejestrować jedynie wybrany obszar ekranu, a nie tylko całość.

Jeszcze nie wiadomo kiedy funkcja trafi do stabilnej wersji Chrome OS.