Reklama

Cięcia oferty Intela. Firma kończy z trzema rodzinami procesorów

Core i5-L16G7, Intel Lakefield

Wedle oficjalnego dokumentu QDMS, szykują się cięcia oferty Intela. Większość, a prawdopodobnie nawet nikt, z Was ich nie odczuje, bo następcy wycofywanych trzech rodzin CPU są już na horyzoncie.

Oficjalnie proces ruszył już dziś, ale prawdziwą „śmierć” trzy rodzaje procesorów zaliczą dopiero w kwietniu 2022 roku. Wtedy właśnie ich dostawy zostaną raz na zawsze zakończone, ale te braki odczytują tylko producenci urządzeń mobilnych.

Czytaj też: ANC w Galaxy Buds2 Samsunga? Znamy odpowiedź

Trzy rodziny procesorów zakończą żywot w kwietniu 2022 roku – tak prezentują się obecne cięcia oferty Intela

Cięcia oferty dotyczą dwóch niskonapięciowych segmentów mobilnych układów, bo Comet Lake-U oraz Ice Lake-U z 10. generacji Intel Core. Chociaż w obu przypadkach mowa o układach cieszących się nadal wysoką popularnością w segmencie budżetowych laptopów, to Intel zapewne nie chce rozwarstwiać oferty, jako że ich nowsze odpowiedniki zostały już ujawnione w ramach 11. generacji (via ComputerBase.de).

Czytaj też: Znamy cenę i datę premiery słuchawek ear 1 od Nothing

Obok wspomnianych serii -U, czyli niskonapięciowych modeli o TDP rzędu 15 W, śmierci doczekała się znacznie bardziej innowacyjna rodzina. Mowa o dwóch układach Lakefield, będącymi pierwszymi CPU na bazie Hybrid Technologu Intela, czyli tych o homogenicznym rozkładzie rdzeni. Te zostaną już za kilka miesięcy wyparte przez Alder Lake 12. generacji.