WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ciekawostki z Gothic – kolejna piguła wiedzy od twórców Dzieje Khorinis

Polska ekipa Soulfire ponownie przyciągnęła do siebie uwagę fanów serii Gothic, a zwłaszcza jej pierwszej odsłony. Niespełna kilka dni po ujawnieniu przybliżonej daty premiery modyfikacji Dzieje Khorinis do Gothic 2, twórcy zaostrzyli nam apetyt na tę produkcję solidną dawką ciekawostek o Gothicu. 

Opasły, bo trwający prawie 40 minut materiał jest tak naprawdę już drugą odsłoną tej serii i skupia się głównie na tym, co w finalnej wersji Gothic miało, a przynajmniej mogło się znaleźć. Czasem pomysły zostawały wyparte przez lepsze rozwiązania, ale znacznie częściej to czas okazywał się wrogiem twórców, którzy musieli decydować się na kompromisy. Największym rarytasem dla fanów jest z kolei fabuła, którą zmieniano podobno aż trzy razy:

Osobiście najbardziej uderzyła mnie wiadomość o tym, że orkowie dopiero po kilkunastu godzinach zabawy mieli wymknąć się ze swoich jaskiń, a nie od początku pałętać się po dolinie. Usunięty wątek z paczką przyjaciół, a więc Gornem, Diegiem, Miltenem i Lesterem również prezentuje się ciekawie, bo wraz z progresem mieliśmy oficjalnie zostać piątym członkiem tej zacnej paczki, która po trafieniu za barierę rozdzieliła się, aby mieć większe szansę na ucieczkę. Teraz łącząca ich więź jest oczywista, ale kiedy gramy w finalną odsłonę, nie za wiele o niej wiemy.

Czytaj też: Potwierdzono serial o Lokim dla Disney +. Tom Hiddleston w roli głównej

Źródło: YouTube