Reklama
aplikuj.pl

Ciemna strona świata – nowa seria National Geographic od 30 stycznia 2021

30 stycznia na kanale National Geographic odbędzie się premiera nowej, 8-odcinkopwej serii Ciemna strona świata, która pokaże widzom kulisy nielegalnego handlu na świecie. Mariana van Zeller, nieustraszona dziennikarka i wielokrotna laureatka reporterskich wyróżnień, ukaże widzom kulisy funkcjonowania najbardziej niebezpiecznych, podziemnych rynków.

Ciemna strona świata pokaże kulisy nielegalnego handlu – od zwierząt, po broń i narkotyki

Mariana van Zeller, wielokrotnie nagradzana dziennikarka śledcza w 8-odcinkowej serii Ciemna strona świata pokaże widzom efekty swojego dziennikarskiego dochodzenia. Od przeszło 15 lat bada funkcjonujące na całym świecie groźne i złożone sieci przemytnicze, nierzadko narażając się na niebezpieczeństwo. Spotyka się z organami ścigania, byłymi więźniami, dziennikarzami, miejscowymi, a nawet z głównymi graczami podziemnego rynku. Wszystkie jej działania mają na celu pokazać najbardziej kompletny obraz nielegalnego handlu.

Jak mówi sama Mariana van Zeller:

Nic nie rodzi we mnie większego podekscytowania niż fakt, że mogę podzielić się tą serią z widzami na całym świecie. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że czarne rynki są wszędzie wokół nas, działają w ukryciu. Najbardziej fascynuje mnie to, jak normalni, przestrzegający prawa ludzie – tacy jak ty i ja – zostają wciągnięci w te przestępcze światy

Czytaj też: HBO Max pracuje nad serialem w uniwersum Harry’ego Pottera?
Czytaj też: „Studyjna jakość” dźwięku w aplikacji Netflix na Androidzie
Czytaj też: W końcu jest! Zwiastun filmu Godzilla vs. Kong

Każdy z ośmiu odcinków przedstawi inny przedmiot nielegalnego handlu, będzie to prostytucja, kokaina, pieniądze, scam, fentanyl, sterydy, broń, a także tygrysy. To ostatnie powinno zainteresować wszystkich fanów Króla Tygrysów, bo Joe Exotic udzielił dziennikarce telefonicznego wywiadu z miejsca swojego osadzenia. Ta tematyka zostanie poruszona w premierowym odcinku. Ciemna strona świata przyciągnie nie tylko fanów serii dokumentalnych, ale również fabularnych, bo informacje, które zobaczymy na ekranie z pewnością będą interesujące i dostarczą wielu emocji.

Premiera serii „Ciemna strona świata”w National Geographic w Polsce odbędzie się w sobotę 30 stycznia o godz. 21.00.