WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ciemny kryształ: Czas buntu – Netflix anulował serial po pierwszym sezonie

Ciemny kryształ: Czas buntu to serial będący prequelem kultowego już filmu z 1982 roku pt. Ciemny kryształ. W sierpniu ubiegłego roku dostaliśmy pierwszy sezon, ale niestety – drugiego już nie będzie.

Dzień po otrzymaniu przez serial Ciemny kryształ: Czas buntu statuetki Emmy Netflix postanowił oficjalnie ogłosić, że drugiego sezonu nie będzie. Fantastyczna opowieść jednak może kiedyś doczeka się zakończenia, ale z pewnością nie będzie to w formie marionetkowej. Netflix nie podał powodu swojej decyzji, ale nieoficjalnie mówi się, że koszta produkcji były zbyt wysokie, a oglądalność zbyt niska. Coś w tym jest, bo o serialu szybko przestało się mówić, a po roku od premiery zdążyliśmy już o nim zapomnieć.

A szkoda, bo Ciemny kryształ: Czas buntu był naprawdę fantastycznie zrealizowaną, bajkową opowieścią. Wygląda jednak na to, że coś takiego do widzów po prostu nie trafia. Serial był niby skierowany do dzieci, jednak było w nim wiele scen, które mogły najmłodszych przyprawić o koszmary. Z kolei do dorosłych widzów niekoniecznie mógł trafiać.

Nie jest jednak wykluczone, że historia Czasu buntu nie zostanie dokończona, Jim Henderson, scenarzysta i współtwórca serialu zaznaczył, że będą starać się znaleźć nową platformę, która zainwestuje w drugi sezon.

Możemy potwierdzić, że nie będzie dodatkowego sezonu  serialu Ciemny kryształ: Czas buntu. Wiemy, że fani chcą dowiedzieć się jak kończy się ten rozdział sagi Mroczny kryształ, więc będziemy szukać sposobu, by opowiedzieć tę historię do końca.

Przypomnijmy, że w oryginalnej wersji językowej głosu bohaterom użyczyli: Taron Egerton jako Rian, Anya Taylor-Joy jako Bree  i Nathalie Emmanuel jako Deet, a także Mark Hamill, Andy Samberg i Natalie Dormer.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News