WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Civilization VI trafia na Androida. Zobaczyłem cenę i zacząłem krzyczeć

Civilization VI trafia na Androida. Zobaczyłem cenę i  zacząłem krzyczeć

Posiadacze urządzeń z Androidem mogą w końcu zagrać w ostatnią odsłonę popularnej Cywilizacji. Gra jest bardzo dobrze przygotowana, ładna, ale jednocześnie bardzo droga.

Civilization VI jak perła w koronie Google Play

Powiedzmy sobie szczerze, dużych i głośnych gier w Google Play jest niewiele. Jeśli już powstaje jakaś produkcja, albo jest portowana z konsol lub komputerów to najczęściej trafia na urządzenia z iOS, a nie Androidem. Tak było też w przypadku Cywilizacji.

Posiadacze iPhone’ów i iPadów mogli w nią grać już w 2018 roku. Gra została uznana za jeden z najlepszych portów jakie zostały stworzone. Wygląda bardzo dobrze, oferuje też intuicyjne sterowanie oraz pełną polską wersję językową. W zasadzie to przeniesienie 1 do 1 wersji komputerowej, tylko ze zmienionym sterowaniem.

W zasadzie nic dziwnego, że port się udał. Stoi za nim zespół, który bardzo udanie przeniósł na urządzenia mobilne Knights of the Old Republic.

Civilization VI to gra darmowa… przez chwilę

Pobranie i instalacja ważącej ponad 6 GB gry są całkowicie darmowe. Za darmo można też rozegrać 60 tur. Później… trzeba zapłacić. I to tyle, że wyrwało mi się głośne niecenzuralne zdanie po zobaczeniu ceny – 104,99 zł(!).

Dużo, jak na grę mobilną bardzo dużo. Szczególnie że nie dawno można było pobrać Cywilizację za darmo z Epic Store na komputery osobiste. Ale z drugiej strony, dostajemy pełnoprawny produkt z najwyższej półki. Bardzo dobrze przygotowany i wykonany. Więc w tym przypadku wiemy za co płacimy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News