Reklama
aplikuj.pl

ClickMeeting wprowadza anonimowe konferencje

Konferencje online weszły na stałe do naszej rzeczywistości. Czasem jednak nie chcemy, aby ktoś wiedział, że bierzemy w nich udział. ClickMeeting pozwala temu zaradzić.

Anonimowe dołączenie do konferencji to wygodne rozwiązanie

Wiele osób, z różnych powodów, nie chce informować innych o wzięciu udziału w konferencji online. Niektóre aplikacje pozwalają na anonimowe dołączenie do spotkania, inne niekoniecznie. A co, gdyby móc całkowicie zanonimozować swój udział w wydarzeniu?

Niedawno brałem udział w konferencji dotyczącej premiery nowej marki na polskim rynku. Na konferencji pojawiły się osoby z konkurencji. Akurat w tym przypadku z pełną świadomością, ale jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś chciałby pozostać w tym przypadku anonimowy. Albo też kiedy wydarzenie jest nagrywane i/lub transmitowane w sieci, nie chcemy udostępniać swojego wizerunku.

Czytaj też: Gameplay Horizon Forbidden West na State of Play!

Anonimowość i bezpieczeństwo w ClickMeeting

Polska platforma ClickMeeting wprowadza możliwość całkowitego ukrycia danych użytkowników konferencji. Może to zrobić jej organizator lub poszczególni członkowie. Widoczne pozostaną tylko inicjały.

Oprócz tego ClickMeeting daje możliwość ukrycia listy uczestników webinarów, jak również widoczności chatu na nagraniach konferencji. Wydarzenia mogą też być dodatkowo zabezpieczane hasłem lub specjalnym tokenem, a uczestnicy mogą zostać rozdzieleni do osobnych pokojów, stworzonych w obrębie danego spotkania. Dostępna jest też opcja zamknięcia drzwi, która uniemożliwia dołączenie do konferencji po jej rozpoczęciu.

Czytaj też: Szukacie mobilnej stacji roboczej? ZBook G8 od HP może się Wam spodobać

Duże znaczenie przy wprowadzeniu nowych funkcji mają przepisy RODO. Wielu dostawców rozwiązań telekonferencyjnych to firmy spoza Europy, które nie do końca przejmują się unijnymi przepisami. Między innymi dlatego też twórcy ClickMeeting przenieśli swoje serwery, na których gromadzone są dane użytkowników spotkań, na teren Unii Europejskiej.