Sprawdźcie, co Polacy oglądali na Netflix w 2020 roku

Netflix marzec 2020, Dom z papieru sezon 4, After Life sezon 2, Mandy, Faceci w czerni, Tyler Ryke: Ocalenie, Bagienna cisza, Netflix, Netflix seriale, Netflix filmy, Netflix premiery 2020

Netflix podsumował najchętniej oglądane przez Polaków produkcje w 2020 roku. Okazuje się, że na naszych ekranach królowały dramaty, komedie i kino dla najmłodszych, ale nie tylko.

Najpopularniejsze gatunki i produkcje na Netflix w 2020 roku

Chyba największym zaskoczeniem w 2020 roku był gwałtowny wzrost produkcji z kategorii fantasy. Ich popularność urosła prawie o 500%, jednak nie ma się co dziwić. W tym roku dostaliśmy wiele bardzo ciekawych produkcji, które pozwoliły nam oderwać się od ponurej rzeczywistości. Jednymi z najchętniej oglądanych tytułów były seriale Przeklęta czy Locke & Key.

Równie popularne były historie miłosne, bo sięgaliśmy po nie prawie trzy razy częściej niż to było w ubiegłym roku. Głównie za sprawą takich produkcji jak The Kissing Booth 2, Zakochany bogacz czy Miłość gwarantowana. W ponurej, pandemicznej rzeczywistości potrzeba trochę romantyzmu i kolorów.

Kolejna popularną kategorią były Musicale, które w końcu przypadły Polakom do gustu, głównie za sprawą Grease, Sweeney Todd, The Eddy z Joanną Kulig czy produkcji Oryginalnej Netflix z Rachel McAdams – Eurowizja.

Sprawdźcie, co Polacy oglądali na Netflix w 2020 roku

Czytaj też: Disney+ i Hulu staną się jedną usługą?
Czytaj też:
Zobaczcie nowy japoński zwiastun filmu Morbius
Czytaj też:
Jesteście abonentami Amazon Prime? Zgarnijcie Battlefield 3 za darmo

Brakowało nam też intensywnych emocji i sięgaliśmy po dramaty. Ta kategoria pozostała bezkonkurencyjną na tle innych. Obyczajowe, polityczne, społeczne, melodramaty. Mieliśmy w czym wybierać. I sięgaliśmy bardzo dużo po nasze polskie produkcje, takie jak Boże Ciało, Proceder i Zabawa Zabawa.  Ale pierwsze miejsce należy do globalnego hitu Gambit Królowej.

Popularne okazały się też produkcje dla dzieci czy komedie, a także tytuły z gatunku horroru i przygodówki.

Zostaliśmy zamknięci w domach, ale potrzeba odkrywania świata była w nas silna. Dlatego bardzo chętnie sięgaliśmy do tytuły z różnych stron świata, co było namiastką podróży. Netflix oferuje produkcje z rożnych krajów, takich jak Hiszpania (Dom z Papieru), Meksyk (Mroczne pożądanie) czy Rosja (Ku Jezioru ).

A Wy? Co najchętniej oglądaliście?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News