Co się stało z deweloperami Uncharted 2? Czy dalej pracują oni w Naughty Dog?

Każda część Uncharted jest fantastyczną produkcją, jednak to druga odsłona wyniosła serię na wyżyny. Naughty Dog już wtedy miało ambicję tworzenia gier 10/10 i chciało sprawić, że PlayStation 3 zaoferują najlepszą grę jaką jest to tylko możliwe. W Uncharted 2 udało się niemal wszystko. Grafika powodowała opad szczęki, przygoda wciągała na długie godziny, dźwiękowcy odwalili kawał dobrej roboty (wcale nie nucą motywu przewodniego gry podczas pisania), a bohaterowie są do dziś uwielbiany przez graczy.

Czytaj też: The Surge 2 dłuższe od pierwszej odsłony

Studia się jednak zmieniają, a deweloperzy chcą rozwijać. Nie wszyscy będą siedzieć w tej samej firmie kilka lat i próbują czegoś nowego. Gdzie zatem trafili twórcy Uncharted 2?

Okazuje się, że 37 procent deweloperów Uncharted 2 wciąż pracuje w Naughty Dog. Prawie 1/4 z nich pracuje teraz jednak dla innych deweloperów. Tworzą oni duże tytuły dla innych wydawców. Scena indie mocno się trzyma i 10 procent pracownik postanowiło tam spróbować swoich sił. Podobno deweloperzy AAA lubią czasem zająć się czymś mniejszym i artystycznym, aby potem wrócić z zdwojoną siłą do pracy nad kolejnym blockbusterami.  Co ciekawe – 13,3% postanowiło opuścić branżę grową.

A nad jakimi tytułami pracowali deweloperzy po zakończeniu prac nad Uncharted 2?

Widać z grafiki, że sporo osób pozostało w Naughty Dog jeszcze przez kilka lat. Dominują tutaj gry Uncharted oraz The Last of Us. Trzynaście osób przeniosło się do ekipy Corego Barloga (God of War III), a inni do zespołu odpowiedzialnego za Killzone 3. Z bardziej współczesnych tytułów poza dziełami Naughty Dog mamy tutaj The Order: 1886 oraz Horizon: Zero Dawn czy Call of Duty: Infinite Warfare. Jak widać, sporo z twórców pozostało w obozie Sony.

Czytaj też: Opłacony hype Apex Legends upada – gra straciła już popularność

Źródło: kotaku.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej