Reklama
aplikuj.pl

Test wentylatora Cooler Master MasterFan MF120 Halo

test Cooler Master MasterFan MF120 Halo, recenzja Cooler Master MasterFan MF120 Halo, opinia Cooler Master MasterFan MF120 Halo

Cooler Master MasterFan MF120 Halo jest ciekawym wentylatorem z podświetleniem ARGB. Jak wypadnie na tle konkurencji?

Wygląd i specyfikacja Cooler Master MasterFan MF120 Halo

W zestawie mamy śrubki oraz złączkę do synchronizacji ARGB z innymi wentylatorami. Co ciekawe mamy też zabezpieczenie, które uniemożliwia odłączenie się złączy. Jest to na pewno ciekawy dodatek, który zabezpieczy takie połączenie.

Wentylator jest z pewnością świetnie wykonany. Mamy po bokach antywibracyjne nakładki, a całość sprawia wrażenie bardzo solidnego. Cooler Master twierdzi, że zastosował specjalny materiał pochłaniający dźwięk, co ma pozytywnie wpływać na pracę śmigła. Nie zabrakło też specjalnego czujnika, który zatrzymuje pracę wentylatora jeśli tylko coś w niego uderzy. Ilość zastosowanych łopatek to 9 i mają one specjalny kształt, który ma poprawiać ciśnienie bez spadku przepływu powietrza.

Czytaj też: Test chłodzenia SilentiumPC Navis F240

Wentylator pracuje z maksymalną prędkością równą 1800 RPM. Przepływ powietrza wynosi wtedy 47,2 CFM, ciśnienie 1,6 mmH2O, a głośność 30 dBA. Zastosowane łożysko jest typu rifle, a MTTF wynosi 160 tysięcy godzin. Z Cooler Master MasterFan MF120 Halo wychodzą dwa kable – 4-pin PWM oraz ARGB męskie i żeńskie.

Wygląd zdecydowanie należy zaliczyć na plus. Cooler Master MasterFan MF120 Halo prezentuje się świetnie i znakomicie będzie wyglądał w każdej obudowie. Zresztą zobaczcie sami na powyższych zdjęciach – naprawdę robi to wrażenie.

Metodologia testów

  1. W testach użyłem anemometru Voltcraft PL-130AN oraz decybelomierza Voltcraft SL-100.
  2. Wentylator umieściłem w specjalnej tubie o długości 250 mm i średnicy 75 mm. Na drugim końcu tuby został zainstalowałem anemometr. Wyniki odczytałem po ustabilizowaniu się przepływu.
  3. Testy głośności odbył się z odległości 200 mm, przy tle 33 dBA.

Testy Cooler Master MasterFan MF120 Halo

Wydajność nie należy do największych. Wentylator plasuje się na wszystkich obrotach w dolnej połowie śmigieł o podobnych RPM. Nie jest to najsłabszy wentylator, ale też pod tym względem nie zachwyca. Na 1800 RPM jest dosyć głośny, ale już na 1200 RPM w zasadzie nie powinien Wam przeszkadzać.

Czytaj też: Test chłodzenia NZXT Kraken 120

Podsumowanie testu Cooler Master MasterFan MF120 Halo

Cooler Master MasterFan MF120 Halo kosztuje ok. 75 zł. Z pewnością jest on bardzo dobrze wykonany oraz świetnie wygląda. W szczególności ta druga cecha wyróżnia go na tle konkurencji, bowiem w obudowie z oknem naprawdę będzie znakomicie się prezentował. Natomiast sama wydajność mogła by być większa – nie jest to najsłabszy wentylator, ale też pod tym względem nie zachwyca. Tutaj Cooler Master powinien nad tym aspektem popracować. Na maksymalnych obrotach jest też głośny, ale na niższych tak naprawdę nie będzie Wam przeszkadzał. Jeśli więc szukacie znakomicie wyglądającego wentylatora o dobrym wykonaniu i nie zależy Wam na wybitnie dużej wydajności to powinniście być z niego zadowoleni.