WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowa Corvette Z06 C8 spowita w kamuflażu

Nowa Corvette Z06 C8 spowita w kamuflażu

Po premierze najnowszej Corvette, a więc modeli C8 w zeszłym roku, byliśmy pewni, że Chevrolet nie omieszka wykorzystać nowej konstrukcji w myśl o mocniejszych wariantach. Potwierdza to ta Corvette Z06 C8.

Tak naprawdę Corvette Z06 najnowszej generacji dostrzegliśmy na początku tego roku, ale teraz po raz pierwszy możemy usłyszeć, co ją napędza. Poniższe wideo na Facebooku uchwyciło bowiem moment, w którym to Z06 uruchomiła swój silnik.

Plotki sugerują, że Corvette Z06 C8 użyje dostosowanej wersji wolnossącej 5,5-litrowej V8 z płaską korbą, która napędza samochód wyścigowy C8.R. Tam ten silnik wytwarza 500 koni mechanicznych i 651 Nm momentu obrotowego, ale w wersji drogowej liczby te mogą zostać zwiększone… zwłaszcza że poprzedni Z06 zapewniał 650 KM.

Ohhhh. Corvettes!

Opublikowany przez Randego Hermanna Czwartek, 18 czerwca 2020

Jeśli o innych kwestiach mowa, Corvette Z06 C8 otrzymają zestaw 20-calowych felg na przodzie i 21-calowych na tyle z oponami Michelin Pilot Sport Cup 2. Nie zabraknie w nich ponadto aktywnych elementów aerodynamicznych, ale zapewne tylko w opcjonalnym pakiecie Performance (via Motor1).

Czytaj też: EPA oceniła zasięg hybrydy Polestar 1. Jest źle

Premiera Corvette Z06 C8 nastąpi zapewne w następnym roku, czyli w formie samochodu na 2022 rok modelowy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News