Crimson Canyon NUC z 10nm Core i3 i kartą Radeon

Crimson Canyon NUC z 10nm Core i3 i kartą Radeon
Crimson Canyon NUC z 10nm Core i3 i kartą Radeon

Intel ujawnił już praktycznie wszystkie najważniejsze informacje o swoim nadchodzącym desktopie NUC. Mowa o Crimson Canyon NUC, którego napędzi 10nm procesor Core i3-8121U „Cannon Lake” oraz karta graficzna AMD Radeon.

Oczywiście współpraca Intela z AMD jest czymś ważnym, ale nie tak ważnym, jak dorzucenie do wspomnianego NUC8i3CYSM pierwszego 10nm procesora, skrytego w złożonym układzie SoC. Reszta specyfikacji prezentuje się równie ciekawie, ponieważ z Core i3-8121U będzie współpracowało 8 GB pamięci LPDDR4 w konfiguracji dual-channel i dedykowana mobilna karta graficzna AMD Radeon RX 540 z 2 GB pamięci GDDR5. Po stronie pamięci masowej mamy tylko 1 TB dysk HDD 2,5-cala, ale użytkownik może dorzucić od siebie coś na M.2-2280 lub na tradycyjne złącze SATA III.

Crimson Canyon NUC z 10nm Core i3 i kartą Radeon

Sam i3-8121U nie jest specjalnie wydajny. To 2 rdzeniowy i 4 wątkowy procesor o taktowaniu 3,2 GHz wykonany zgodnie ze starą architekturą. Komputery Intel NUC nie są jednak stworzone z myślą o grach, a typowo-biurowych zadaniach. Stąd też obecność wielu interfejsów, wśród których znalazł się moduł Wi-Fi z Bluetooth 5.0 za pośrednictwem Intel Wireless-AC 9560 WLAN, 1 Gb Ethernet również na kontrolerze Intela, czytnik kart SDXC, odbiornik podczerwieni, porty audio, cztery USB 3.1 i HDMI 2.0b. Nie zabrakło nawet zintegrowanego mikrofonu. Intel poskąpił jednak szczegółów na temat dostępności oraz wyceny.

Czytaj też: Intel zaprezentował wreszcie 10nm układy SoC Ice Lake

Źródło: TechPowerUp