WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Crossplay w Diablo 4 przesądzony dzięki Modern Warfare?

Czy crossplay w Diablo 4 to rzecz pewna? Zdaje się, że gra będzie wspierała takie rozwiązanie.

Podsumujmy co wiemy o aspektach sieciowych Diablo 4. Są osoby, które posądzają Blizzarda o chęć stworzenia po kryjomu nowego MMO. Czy Diablo 4 stanie się World of Diablo? Cóż, takie nazywanie nadchodzących możliwości gry to trochę przesada.

Wiemy bowiem, że Diablo 4 pozwoli wielu graczom dzielić jeden świat. Podczas naszych podróży natkniemy się na innych graczy. Trafimy do tych samych wiosek, czy razem rzucimy się na ogromną bestię. Przyznam, że jest to moje małe spełnienie marzenia, bo od wielu lat myślę jak fajnie byłoby grać w produkcję raczej singleplayerową, ale pozwalającą nam czasem spotkać innych graczy, co dało by nam takie light-mmo.

Skoro gracze będą dzielili światy, to pojawiło się pytanie – czy w takim razie Diablo 4 zaoferuje crossplay pomiędzy graczami konsolowymi a PC? Na ten temat wypowiedział się jeden z producentów gry, który stwierdził, że deweloperzy „jarają” się crossplayem i mają co prawda jeszcze trochę szczegółów technicznych do omówienia z Sony i Microsoftem, ale ogólnym celem jest połączenie serwerów PC i konsol.

Czy deweloperzy poradzą sobie z tym wyzwaniem od strony technicznej? Cóż, współpraca Activison-Blizzard może się w tym momencie bardzo opłacić dla Zamieci. Call of Duty: Modern Warfare, które wyszło spod skrzydeł Activision połączyło serwery wszystkich i działa to bez problemów. Firmy na pewno podzielą się technologią.

ŹRÓDŁO: wccftech