Reklama
aplikuj.pl

A nie mówiłem? Cyberpunk 2077 Samurai Edition to fake news

cyberpunk 2077

CD Projekt RED nie mógł pozostawić tej sprawy. Od dwóch dni po sieci krążyły informacje na temat nowego wydania Cyberpunk 2077, które po prostu nie pasowały do planów studia.

Cyberpunk 2077 Samurai Edition nie istnieje

Jeszcze wczoraj we wpisie Nie wierzyłbym w nowy wyciek na temat Cyberpunk 2077 zwracałem uwagę na to, że informacje krążące w sieci na temat Cyberpunk 2077 są prawdopodobnie fałszywe. Wpis wyglądał tak jakby autor zebrał część oficjalnych, starszych informacji i wymieszał je ze swoimi pomysłami. Do tego jego zapowiedź tego, iż drugi, duży dodatek do Cyberpunk 2077 może nie powstać przez to, że pierwszy nie odniesie sukcesu, było już kompletną bzdurą.

Czytaj też: Techland nie boi się Dying Light 2 na PS4 i XOne

Czekałem tylko na oficjalne skomentowanie sprawy przez CD Projekt RED (a mogliśmy sobie poczekać, bo zapewne wiele osób jest jeszcze na urlopach ze względu na wolny w Polsce czwartek). Radek Grabowski będący Global PR Directorem w CD Projekt RED obalił krótkim wpisem cały „przeciek”.

Oficjalnie – wszystko, co zatem można było przeczytać na 4chanie, to zmyślone informacje.

Co zatem z Cyberpunk 2077 i jak się nie nakręcać?

Co niebezpieczne dla CD Projekt RED – fałszywy wyciek dotyczący Cyberpunk 2077 to kolejne kłody pod nogi dla deweloperów. Przez ostatni dzień naczytałem się wielu pozytywnych komentarzy na temat tego, co pojawi się w grze i nie zdziwię się jeśli wiele osób nakręconych na fake news będzie potem rozczarowanych.

Czytaj też: Ciemność powróciła nad Tristram w Diablo 3

Warto zatem pamiętać o oficjalnych informacjach dotyczących Cyberpunk 2077, które padły z ust przedstawicieli polskiej firmy. Moim zdaniem, najważniejsza jest ta, mówiąca o tym, że Cyberpunk 2077 nie odmieni się za sprawą jakiegoś jednego, dużego patcha. Plan CD Projekt RED zakłada regularne łatanie gry i jej ulepszanie. Każdy patch sprawi, że produkcja będzie lepsza, ale zmiany z jednej aktualizacji na drugą nie będą tak drastyczne. Gdy jednak porównamy po czasie starszą wersję gry z nowszą – dopiero dostrzeżemy skalę zmian. Zestawiając dziś aktualną wersję produkcji z premierową wersją można zobaczyć ogromne różnice!

Co jeszcze oficjalnie wiemy od CD Projekt RED? Cyberpunk 2077 otrzyma w 2022 darmowe dodatki DLC, a do tego w przyszłości dostaniemy dwa płatne, duże rozszerzenia. CD Projekt RED bada również możliwość implementacji w grze modułów sieciowych. W 2022 pojawi się również patch 1.5, który będzie równocześnie premierą gry na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S.