Kolejna dawka oficjalnych informacji na temat gry Cyberpunk 2077 sprowadza się do dwóch źródeł, a dokładnie sklepu Microsoft i PlayStation. Mowa więc o wariancie na konsole i wygląda na to, że poczciwy Xbox One X może przekonać do zakupu akurat jego w tej kwestii. 

Czytaj też: Wymaksowanie postaci w Cyberpunk 2077 niemożliwe bez NG+

Oczywiście Cyberpunk 2077 został zapowiedziany na konsole obecnej generacji z premierą równoległą z wersją na PC. Mowa więc o 16 kwietnia 2020 roku, kiedy to PlayStation 4 i Xbox One będą dogorywać, a z każdym tygodniem zbliżać się do niechlubnej wymiany na nowy sprzęt. Tutaj CD Projekt Red wygrało, jak na loterii, bo finalnie wyda zapewne z czasem aż pięć wersji Cyberpunka 2077 – jedną na komputery osobiste, a cztery na różne konsole.

Wymaksowanie postaci w Cyberpunk 2077 niemożliwe bez NG+

Wróćmy jednak do tego, że według Microsoftu „najpotężniejsza konsola na rynku”, czyli Xbox One X uciągnie Cyberpunka 2077 w rozdzielczości 4K Ultra HD. Szczerze? Mam nadzieję, że na podstawowych wersjach konsole wytrzymają z trzymaniem stabilnych 23 FPS w Full HD, ale jeśli pan Microsoft mówi, że tak będzie, to zapewne tak będzie. Chyba że to jedynie wróżenie z fusów, bo gra jest jeszcze daleko od procesu optymalizacji.

To tyle, ile jesteśmy w stanie wyczytać z tego sklepu. Ciekawą nowinkę złapiemy też w tym Sony, bo tam wymogi wspominają o minimum 80 GB wolnej przestrzeni dyskowej. Nie wiemy, jak to będzie wyglądało w przypadku wersji na Xbox’a (zapewne podobnie) i PC.

Czytaj też: Wątki miłosne w Cyberpunk 2077 będą ważną częścią gry

Źródło: Microsoft Store, PlayStation Store

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej