Reklama
aplikuj.pl

Cyberpunk 2077 Widmo Wolności to jedyny planowany dodatek! Ogrom zmian w grze

cyberpunk 2077

CD Projekt RED po raz kolejny wydaje do Cyberpunk 2077 dużą aktualizację, które znacząco ulepsza już i tak bardzo dobry tytuł. Oprócz tego poznaliśmy Widmo Wolności.

Cyberpunk 2077 Widmo Wolności jedynym dodatkiem

Poznaliśmy w końcu pierwsze szczegóły na temat Widma Wolności – dodatku do Cyberpunk 2077!

Przygotuj się na Widmo Wolności — dodatek szpiegowski do gry Cyberpunk 2077, którego akcja toczy się w zupełnie nowej dzielnicy Night City. Premiera odbędzie się w 2023 na platformy: PC, XSX, PS5 i Stadia.

Czytaj też: Rick and Morty przedstawiają God of War Ricknarock

CD Projekt RED poinformował również o bardzo ważnych sprawach związanych z grą.

Potwierdzamy, że dodatek, nad którym obecnie pracujemy, jest jedynym planowanym dodatkiem do Cyberpunka 2077. Podjęliśmy trudną decyzję o opracowaniu go wyłącznie na PC, Stadię, oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S, aby, w związku ze skalą dodatku, zaoferować graczom doświadczenia z rozgrywki, które, z technologicznego punktu widzenia, byłyby niezmiernie trudne do osiągnięcia w przypadku wydania na konsole poprzedniej generacji.

Porzucenie gry na PlayStation 4 oraz Xbox One dotyczy także kolejnych aktualizacji produkcji. Moim zdaniem to dobra decyzja, która w końcu uwolni nas od sprzętów, które w roku premiery dodatku będą miały dziesięć lat. W kolejnej łatce otrzymać mamy przemodelowany system pościgów i walki w pojazdach!

W końcu otrzymujemy też potwierdzenie tego, że Widmo Wolności będzie jedynym dodatkiem do Cyberpunk 2077. Tytuł zatem zakończy swoją przygodę na rynku w 2023 roku, choć gdybym miał tutaj skomentować tę sytuację, to nie dziwiłbym się gdyby w przypadku absurdalnie dobrej sprzedaży rozszerzenia, CD Projekt Red zdecydowałby się przygotować coś jeszcze dla graczy.

Aktualizacja 1.6 do Cyberpunk 2077

Nowa łatka do Cyberpunk 2077 wprowadza do gry masę nowej zawartości, a lista zmian nie obejmuje i tak wszystkiego, co trafiło do produkcji. Sam już teraz odkryłem, że nad miastem w końcu jeździ kolejka, w wersji konsolowej jest jakby więcej chmur czy dymu nad miastem, a i odkryłem też nową sekretną lokację.

Czytaj też: The Division Heartland wyciekło przez… Ubisoft

Co oficjalnie wiemy o zmianach?

Garderoba

Garderoba pozwala na zmianę wyglądu stroju bez zmiany statystyk pancerza. Możesz stworzyć do 6 zestawów ubrań, wykorzystując posiadane przez siebie części garderoby. Dostęp do szafy uzyskasz w każdym z mieszkań i kryjówek V. Możesz przełączać części garderoby w panelu ekwipunku.

Trzy nowe kontrakty

Trzy nowe kontrakty dla fixera

Nowe bronie

6 nowych broni palnych:

 • Kappa (pistolet typu Smart)
 • Senkoh LX (Karabin maszynowy typu Tech)
 • Ikoniczny karabin precyzyjny Ostatni Krytyk (do zdobycia w kontrakcie: Betonowa pułapka)
 • VST-37 (strzelba typu Power)
 • MA70 HB (Lekki karabin maszynowy typu Power)
 • Kyubi (karabin szturmowy typu Power)

5 nowych broni do walki wręcz:

 • Nóż z neurotoksyną (+ ikoniczny wariant Niebieski Kieł)
 • Nóż punka (+ ikoniczny wariant Łowca Głów)
 • Pazur (topór)
 • Żyleta (maczeta)
 • Cut-O-Matic (miecz łańcuchowy)

Postępy międzyplatformowe

Dodano funkcję międzyplatformowych postępów. Twoje ostatnie zapisy zostaną automatycznie przesłane do chmury, dzięki czemu będziesz mógł kontynuować grę na innych platformach. Międzyplatformowe postępy działają dla każdego typu zapisu (szybki, automatyczny, ręczny, itp.). Funkcja będzie dostępna po zalogowaniu na konto (z poziomu menu głównego lub po wejściu do gry i wybraniu menu „Wczytaj grę”). W przypadku wersji konsolowych z ograniczeniami regionalnymi postępy międzyplatformowe mogą nie działać w pełni.

Zawartość Cyberpunk: Edgerunners

Dodano kilka sekretów związanych z serią anime Cyberpunk: Edgerunners, które czekają na odkrycie w Night City – między innymi nowy sprzęt i nowe funkcje trybu fotograficznego.

Gra na automat: Wyścig Płotki

Możesz teraz zagrać w zupełnie nową minigrę, która jest dostępna na automatach znajdujących się w Night City, między innymi w mieszkaniach w Northside, Japantown oraz Glen. Wspinaj się w tabeli liderów, aby zdobyć specjalne nagrody, w tym gotówkę i przedmioty! Jeśli podoba ci się Wyścig Płotki w Cyberpunku 2077, sprawdź go w wersji mobilnej na Androida i iOS. Pamiętaj jednak, że twoje wyniki w grze i wersji mobilnej nie są współdzielone.

Nibbles w trybie fotograficznym

Teraz w trybie fotograficznym możesz robić zdjęcia Nibblesowi! Po wejściu do trybu fotograficznego przejdź do zakładki „Poza” i wybierz Nibblesa w sekcji „Postać”. Pamiętaj, że opcja ta będzie dostępna dopiero po zaproszeniu Nibblesa do mieszkania V.