Reklama

Oto Cyberster od MG Motor, łączący futuryzm z elektrycznością

Cyberster od MG Motor, Cyberster, koncepcja Cyberster

Możemy właśnie rzucić okiem na elektryczny, sportowy samochód koncepcyjny Cyberster od MG Motor, który zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju jeszcze w tym miesiącu.

Elektryczny i sportowy, czyli Cyberster od MG Motor

Ten dwumiejscowy samochód sportowy został opracowany przez dział MG Advanced Design Centre z Londynu i został zaprojektowany jako futurystyczny hołd dla klasycznego MGB Roadstera marki. Podobieństwa widać zwłaszcza w przedniej części, gdzie znalazły się „Magic Eye”, czyli chowane reflektory oraz smukła maskownica. Całość wieńczy już zupełnie nowoczesny pasek świetlny i wybrzuszone nadkola.

Czytaj też: Jak mógłby wyglądać elektryczny samochód Apple? Rzućcie okiem na te rendery

Sama w sobie marka MG, zmieniająca się nieustannie aż od 1924 roku, jest obecnie częścią SAIC Motor i obecnie zajmuje się projektowaniem samochodów w swoim pierwotnym zakładzie w Londynie i produkuje je w Chinach. W tym miesiącu z kolei zaprezentuje w pełnej krasie koncepcję Cyberster.

Czytaj też: Pierwszy elektryczny Hummer sprzedany za 2,5 miliona dolarów. Skąd ta cena?

Ta będzie wyposażona nawet w boczny pasek LED, który znajdzie się również w swoim ostrym charakterze na tyle, łącząc dwa wielkie światła hamowania. Pod kątem osiągów w Cyberster od MG Motor będzie zaliczał sprint do setki poniżej trzech sekund, oferował zasięg do 800 km na jednym ładowaniu i łączność 5G.