Reklama

Pierwszy elektryczny Hummer sprzedany za 2,5 miliona dolarów. Skąd ta cena?

Pierwszy elektryczny Hummer, Pierwszy elektryczny Hummer sprzedany

W październiku swój wielki debiut zaliczył niegdyś zabity Hummer i choć wersja SUV zbliża się wielkimi krokami, to nie ona jest na ustach wszystkich w GMC. Sprawił to pierwszy elektryczny Hummer, który został sprzedany.

Pierwszy elektryczny Hummer sprzedany

Pierwszym elektrycznym Hummerem do zdobycia jest kosztująca 112595 dolarów, czyli prawie pół miliona złotych wersja Edition 1. Ta jest tak naprawdę jedyną opcją, która po obecnej przedsprzedaży rozpocznie dostawy już jesienią 2021 roku. Na jej pokładzie znajdzie się topowe wyposażenie.

Czytaj też: Obejrzyjcie elektrycznego Hummera w akcji

premiera Hummer EV 2022

Hummer EV Edition 1 będzie więc jedynym modelem dostępnym w roku modelowym 2022. Rok później, czyli jesienią 2022 roku, doczeka się wariantu EV3X za 99995 dolarów, wiosną 2023 roku Hummer EV2X za 89995$, a rok później najbardziej podstawowej wersji Hummer EV2 z ceną bazową rzędu 79995$.

Czytaj też: Elektryczny Hummer SUV zapowiedziany. Kiedy premiera?

Jak to się więc stało, że ktoś zapłacił 2,5 miliona dolarów za ten wyjątkowy, bo pierwszy nowy elektryczny pickup GMC Hummer EV, który zostanie wyprodukowany jeszcze w tym roku? Miało to miejsce podczas aukcji egzemplarza o numerze VIN V0001 w zeszły weekend, ale nie myślcie sobie, że w grę wchodzi jakaś topowa technologia, czy wnętrze wysadzane złotem i diamentami (via Electrek).

Taka cena padła, ponieważ cały dochód z aukcji trafi do fundacji The Tunnel to Towers. Ta fundacja zajmuje się budowaniem nowoczesnych domów dla najbardziej poszkodowanych w katastrofie weteranów, czy ratowników zabitych podczas akcji.