Reklama
aplikuj.pl

Cyberżołnierze w armii. Przełomowa decyzja Francuzów

militaria

Francuskie siły zbrojne mogą opracowywać i wdrażać ulepszenia technologiczne w celu zachowania „wyższości operacyjnej” tamtejszej armii.

Ulepszenia mają poprawić fizyczne, poznawcze, percepcyjne i psychologiczne zdolności francuskich żołnierzy. Co więcej, w grę miałyby również wchodzić zabiegi medyczne ograniczające ból, stres i zmęczenie, a także substancje zwiększające odporność psychiczną żołnierzy wziętych do niewoli.

Czytaj też: Sztuczna skóra da żołnierzom niewidzialność na polu walki
Czytaj też: Bronie nowej generacji nadchodzą wielkimi krokami do rąk żołnierzy USA
Czytaj też: Ten materiał będzie prawdziwą rewolucją. Co pomoże strażakom i żołnierzom?

Co ciekawe, decyzja Francuzów nastąpiła tuż po podobnym oświadczeniu wydanym przez chińskie władze. Są oczywiście pewne ograniczenia. Cyberżołnierze muszą zachować wolną wolę i mieć możliwość wyboru środków, jakich mieliby użyć. Poza tym, wprowadzone ulepszenia nie mogą wpływać na prywatne życie samych żołnierzy.

Cyberżołnierze we francuskiej armii mieliby posiadać zwiększone możliwości w wielu dziedzinach

Amerykański Departament Obrony zlecił DARPA prace w ramach projektu BRAIN, który rozpoczęto w 2013 roku. Wszczepiane w jego ramach interfejsy miałyby umożliwić leczenie zaburzeń mózgu oraz zapobiegać ich powstawaniu. W kwestiach militarnych tego typu rozwiązania miałyby umożliwić łączenie ludzkiego mózgu z maszynami w ramach tzw. interfejsu mózg-komputer.