WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Czego oznaką może być częste oddawanie moczu w nocy?

Najnowsze badanie skupiło się na częstym oddawaniu moczu w nocy. Okazuje się, że może to być oznaką wysokiego ciśnienia krwi.

Częste oddawanie moczu w nocy nazywane jest nokturią. Osoby bez tej choroby są w stanie spać d 8 godzin bez konieczności wstawania. Pojedynczy epizod jest uważany za normalny – problemy pojawiają się przy jego większych ilościach.

Nokturia może być oznaką takich chorób jak wypadnięcie pęcherza, guza pęcherza czy prostaty, czy innych chorób wpływających na kontrolę zwieracza. Także kobiety w ciąży czy z cukrzycą mogą doświadczać tej choroby.

Czytaj też: Kobieta przez tygodnie piła tylko wodę i sok. Zobaczcie co się z nią stało

Okazuje się jednak, że nokturia związana jest także z czymś innym – nadmiernym spożyciem soli i wysokim ciśnieniem krwi. Naukowcy mówią, że ich badania wykazały, iż częste oddawanie moczu w nocy związane jest także z nadciśnieniem czy zbyt dużą ilością płynów w organizmie.

Aby to znaleźć, badacze sprawdzili 3749 mieszkańców miasta Watari, którzy przeszli coroczną kontrolę zdrowia w 2017 roku. Dane wykazały, że częste wstawanie w nocy związane jest z 40% większą szansą na nadciśnienie a szansa na tę chorobę rosła wraz z ilością epizodów w nocy.

Jeśli więc macie z tym problemy to powinniście zbadać się pod tym kątem oraz przejść na zdrową dietę. Możliwe więc, że nie jest to nic poważnego i parę zmian w życiu pomoże w zwalczeniu tego problemu.

Czytaj też: W jaki sposób korzystanie z urządzeń cyfrowych wpływa na otyłość?

Źródło: Medicalnewstoday