Reklama

Czego powinniśmy się spodziewać po Fantastycznych zwierzętach 3?

Fantastyczne zwierzęta 3 fabuła, Fantastyczne zwierzęta 3 kiedy premiera, Fantastyczne zwierzęta 3 Grindelwald, Fantastyczne zwierzęta 3 prace na planie

W przyszłym roku do kin ma trafić kolejna część Fantastycznych zwierząt, serii umieszczonej w tym samym uniwersum co Harry Potter. Czego powinniśmy spodziewać się po kontynuacji?

Świat Harry’ego Pottera wykreowany przez J.K. Rowling ma miliony fanów na całym świecie. Filmy o przygodach młodego czarodzieja nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a uniwersum jest na tyle ogromne, by dać możliwość tworzenia w nim kolejnych filmowych serii, a nawet seriali. Na razie jednak doczekaliśmy się tylko dwóch części Fantastycznych zwierząt, które wielu mogły rozczarować. Choć Eddie Redmayne jako Newt Skamander skradł serca fanów, to sama fabuła niestety aż tak bardzo nie angażuje, jak chcieliby twórcy. Zwłaszcza na drugą część można sporo narzekać. Fani zarzucają nieumiejętne wprowadzenie do uniwersum Grindelwalda, którego poczynania z pewnością dużo lepiej sprawdziłyby się w formie serialu. Do tego Zbrodnie Grindelwalda zawierały sporo niespójności, które potteromaniacy od razu wytknęli.

Pierwsze Fantastyczne zwierzęta były fajnym odejściem od zamkniętej historii z Harry’rgo Pottera. Znacznie rozszerzały uniwersum, dodawały nowe postaci i tytułowe magiczne istoty. Do tego Redmayne, który spisuje się w roli Newta znakomicie. Choć cały czas mam obiekcje do samej konstrukcji tytułów kolejnych części. Kiedy w pierwszej miał on sens, to w kolejnych już nie bardzo. Ale cóż.  

Dan Fogler, który w Fantastycznych zwierzętach wciela się w rolę Jacoba Kowalskiego zdradził kilka szczegółów na temat tego, czego możemy się spodziewać w trzeciej części. Jej klimat ma być bardziej zbliżony do jedynki, a fabuła w dużej mierze skupi się a wojnie między zwolennikami Grindelwalda a resztą świata.

Mogę powiedzieć tylko tyle, że czytałem scenariusz i postacie rozwijają się w niezwykle uroczy sposób, który jest bardzo podobny do wrażeń z pierwszego filmu. I to, moim zdaniem jest wspaniałe. Historia zmierza w stronę wielkiego konfliktu z II Wojną Światową w tle, więc możecie sobie wyobrazić, jak epickie bitwy nas czekają.

CZYTAJ TEŻ: Castlevania – Netflix podjął decyzję w sprawie czwartego sezonu

Z powodu pandemii koronawirusa przerwano prace nad Fantastycznymi zwierzętami 3. O samej fabule wiemy bardzo niewiele, choć słowa Foglera wskazują na to, czego powinniśmy się spodziewać. Osobiście liczę na te „epickie bitwy”, które pomogą ożywić te filmy. Nie wiadomo kiedy ekipa wróci na plan. Premiera zapowiedziana jest na listopad 2021 roku, jednak Warner Bros. nie wyklucza przesunięcia, gdyż wejście na plan przełożono z lipca na jesień tego roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News