Reklama
aplikuj.pl

Części komputerów podrożeją. Podziękujcie taryfom importowym w 2021

Części komputerów podrożeją, podwyżki komputerów, wyższe ceny PC, podwyżki cen PC

Kilka dni temu ASUS ogłosił podwyżki cen kart graficznych i płyt głównych, a dziś okazało się, że w rzeczywistości wszystkie części komputerów podrożeją.

Jeszcze droższe części komputerów

Dla przypomnienia, ASUS ogłosił podwyżki kart graficznych i płyt głównych z powodu zwiększonych kosztów komponentów i logistyki. Chociaż nie dostaliśmy szczegółowych informacji na ten temat, teraz New York Times podał prawdopodobną przyczynę podwyżek.

Czytaj też: Nowa obudowa SilverStone FARA H1 M stawia na siateczki
Czytaj też: Wysiłki ADATA z DDR5, to głównie współpraca z MSI i Gigabyte
Czytaj też: BLIK z płatnościami zbliżeniowymi? Kiedy ta nowość do nas trafi?

Według magazynu wraz z nadejściem nowego roku chińskie zwolnienia z ceł importowych wygasły i możemy spodziewać się, że będą wynosić od 7,5% do 25%, co znacznie zwiększy koszty komponentów. Według wyliczeń na Reddit, dla każdego głównego procenta kart graficznych cena detaliczna za kartę wzrośnie o około 80 dolców (prawie 300 zł).

test ASRock X570 PG Velocita, recenzja ASRock X570 PG Velocita, opinia ASRock X570 PG Velocita

To doprowadza do wniosku, że za ASUSem pójdą kolejne firmy i to nie tylko te, produkujące karty graficzne, ale też płyty główne, dyski SSD, zasilacze, obudowy, pamięci RAM, chłodzenia… czyli po prostu wszystko.

Czytaj też: Układ graficzny Intel DG2 na Xe-HPG pokazał swoje możliwości
Czytaj też: Domniemana premiera kart Radeon RX 6700
Czytaj też:
Zwiastun nowej płyty Biostar Z590 Valkyrie

Podziękować można wojnie handlowej między Chinami a USA i choć Europa nie ma w tym wiele wspólnego, producenci najpewniej skorzystają z okazji. Dlatego razem z podwyżkami w USA, te nie powinny też ominąć rynku europejskiego.