Reklama
aplikuj.pl

Cztery nowe tablety Lenovo Tab celują w różne gusta i guściki

Cztery nowe tablety Lenovo Tab

Lenovo chce nas przekonać, że jeśli szukamy nowego tabletu, to w jego ofercie znajdziemy coś idealnego dla siebie. Cztery nowe tablety Lenovo Tab na 2021 rok zadebiutowały obok flagowego Yoga Tab 13, którego znaliśmy pod nazwą Yoga Pad Pro. Te cztery modele, to kolejno Yoga Tab 11, Tab P11 Plus, Tab M7 i Tab M8.

Yoga Tab 11 i Tab P11 Plus

Tablet Lenovo Yoga Tab 11 otrzymał 11-calowy ekran IPS TDDI (Touch Display Driver Integration) o rozdzielczości 2K, certyfikat TÜV Rheinland oraz obsługę Dolby Vision i Lenovo Precision Pen 2. Ponadto został wyposażony w układ MediaTek HelioTM G90T, a także podpórkę ze specjalnym wieszakiem tak jak model Tab 13. Jeśli chodzi o jego cenę i dostępność, to będzie można kupić go w sierpniu za 319,99$ (około 1200 złotych). Jeszcze na koniec warto dodać, że tablet Yoga Tab 11, pokryty miękkim materiałem w szarym kolorze pojawi się w opcjonalnej wersji LTE.

Czytaj też: Poznaliśmy datę debiutu Lenovo Yoga Pad Pro

Kolejnym zaprezentowanym przez Lenovo tabletem jest Tab 11 Plus, którego napędza ten sam układ MediaTek HelioTM G90T. Do tego oferuje 6 GB pamięci RAM, 11-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli oraz układ stereo z czterema głośnikami, ze wsparciem Dolby Atmos. Model Tab 11 Plus trafi do sprzedaży w sierpniu za 259,99$ (około 980 złotych).

Lenovo Tab M7 i Tab M8

Jeśli idzie o te mainstreamowe, tanie modele, to Lenovo zapewnia je nam w formie Tab M7 i większego Tab M8. Są to specjalne wersje zorientowane na optymalizację Asystenta Google pod kątem domowych urządzeń Internetu Rzeczy. Tak więc model M7 jest napędzany przez nieokreślony czterordzeniowy układ, a przekątna jego ekranu IPS wynosi 7 cala.

Czytaj też: Szczegóły modeli Edge 20 Motoroli wyciekły

Sercem Tab M8 jest ośmiordzeniowy chipset wspierany przez 3 GB pamięci RAM, a jego wyświetlacz otrzymał 8 cala. Te dwa budżetowe tablety będą dostępne w różnych wersjach pamięci, a ich cena zacznie się od 109,99$ (około 415 złotych). Natomiast jeśli chodzi o ich dostępność, to M7 będziemy mogli kupić w przyszłym miesiącu, a M8 później w tym roku na wybranych rynkach.