WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Czy film Kapitan Marvel zwiastuje nam nowego złoczyńcę MCU? Uwaga spojlery!

Kapitan Marvel przedstawia nam rasę Skrulli w dość nieoczekiwany sposób. Wszyscy spodziewaliśmy się zmiennokształtnych złoczyńców, którzy będą nową złą racą w Marvel CInematic Universe. Zamiast tego Talos i reszta są tylko ofiarami ekspansywnej polityki Kree. Nie zależy im na infiltracji i wojnie, a jedynie na znalezieniu bezpiecznego schronienia. Na końcu Carol Danvers wyrusza wraz z nimi, by pomóc im zrealizować cel. Jednak istnieje pewna scena, która może pokazywać, że film Kapitan Marvel zwiastuje nam nowego złoczyńcę MCU.

Czytaj też: Robert Downey Jr. kończy z MCU po Endgame?

Zapowiedź Secret Invasion?

Kiedy Talos i Skrulle uciekają ze statku Mar-Vell, jego córka widzi, jak ojciec zabija żołnierzy Kree. Mimo iż mówi on matce, by zasłoniła dziewczynce oczy, ta nie wydaje się zbyt przejęta widokiem. Właśnie ta scena jest podstawą dla najnowszej teorii. Mówi ona, że córka Talosa wyrośnie w przyszłości na Veranke – komiksową królową Skrulli. Dokonała ona inwazji na Ziemię wierząc w starożytną przepowiednię, która opisywała naszą planetę jako nowy dom dla jej ludu. Udało jej się podszyć pod Spider-Woman i przejąć część jej mocy.

W filmie Kapitan Marvel postać grana przez młodą aktorkę opisana była tylko jako „córka Talosa”. Możliwe więc, że jako dorosła w dzisiejszym MCU któregoś dnia zechce przejąć władzę nad Ziemią. Może wydarzy się to nawet w kolejnej części przygód Kapitan Marvel? Choć wygląda to na dość długofalowy plan wprowadzenia złoczyńcy, to ma on wiele sensu. Dziewczynka dorastała w strachu, wiedząc, że jej lud jest mordowany. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby w końcu postanowiła się zemścić. Poza tym, nie wiemy też na jaką planetę w końcu trafili Skrulle. Może mając w pamięci, jak fajnie było na Ziemi zechce podbić naszą planetę i uczynić z niej nowy, ostateczny już, dom dla swojej rasy?

Na razie to tylko teoria, ale wydaje się, że pokazanie takich, a nie innych scen z córką Talosa miało ukryty sens. Jednak czy film Kapitan Marvel zwiastuje nam nowego złoczyńcę MCU dowiemy się nie wcześniej, niż wraz z ogłoszeniem kolejnej części przygód Carol Danvers.

Czytaj też: Gdzie przez ten cały czas była Kapitan Marvel?

Źródło: comicbookmovie.com