Reklama
aplikuj.pl

Czy Marvel znów wprowadza fanów w błąd?

Czy Marvel znów wprowadza fanów w błąd?

Niedawno dostaliśmy porcję 32 plakatów promujących Avengers: Endgame. Przedstawiają one bohaterów poległych w Infinity War, a także tych, którzy ocaleli. Wszystkie grafiki opatrzone są podpisem „pomścić poległych”.

Czytaj też: Zobaczcie najnowsze plakaty z Avengers: Endgame

Pomścić poległych

Po opublikowaniu plakatów wszystkim od razu rzuciły się w oczy dwie rzeczy. Shuri, siostra Czarnej Pantery znalazła się wśród tych, którzy zginęli od pstryknięcia Thanosa. Do tej pory fani byli przekonani, że przeżyła, a jej ogromna wiedza wraz z technologią Wakandy pomogą bohaterom w walce. Niestety, jak się okazuje nie dojdzie do tego. Oczywiście, to również może być zmyłka. Drugą istotną rzeczą jest potwierdzenie, że Walkiria ( i Happy, choć o niego nikt zbytnio się nie troszczył) żyje.

Cały czas, myśląc o fabule Avengers: Endgame, skupiamy się na tym, że nasi Mściciele ocalą tych, których Thanos unicestwił pstryknięciem. W końcu wówczas zginęła połowa wszechświata, a razem z nimi wielu ulubionych bohaterów. Tych unicestwionych widzimy na czarno-białych plakatach. W kontekście odwrócenia wydarzeń z Infinity War nie dziwi obecność Gamory wśród nich. Choć nie zginęła ona po pstryknięciu, to jej śmierć była ściśle powiązana z Kamieniem Duszy. Według spekulacji, sama bohaterka mogła po śmierci właśnie w nim się znaleźć. Fani zauważyli jednak, że na plakatach znajduje się ktoś, kogo nie powinno tam być.

Loki, żywy czy martwy?

Czy Marvel znów wprowadza fanów w błąd?

Chodzi o Lokiego. Oczywiście, został on zabity przez Szalonego Tytana, ale jeszcze na początku filmu. Wskrzeszenie Gamory wydaje się sensowne, ale co z Lokim? Czyżby w ten sposób Marvel starał się strolować tych z fanów, którzy liczą na powrót boga kłamstwa? Studio wyraźnie bawi się fanami i ich uczuciami. Umieszczając Lokiego wśród ofiar pstryknięcia sugeruje, że on również zostanie ocalony. W końcu jeśli Avengers odbędą podróż w czasie, to powinni uratować i jego. Istnieje również mniej „podstępne rozwiązanie”. Być może w ten sposób Marvel chce zasugerować, że z Lokim nigdy nic nie wiadomo. Pamiętając poprzednie filmy, umierał już parę razy, ale nigdy naprawdę. Może tak jest i tym razem? Zwłaszcza, że ma on dostać swój serial na Disney +.

Czy Marvel znów wprowadza fanów w błąd?

Fani chcą wierzyć, że Loki przeżył, ukrył się gdzieś poza zasięgiem Thanosa i przybędzie w Endgame na pomoc. Wydaje się jednak, że to tylko płonne nadzieje i przy pomocy plakatów Marvel znów wprowadza fanów w błąd.

Jednak, musimy pamiętać, że w przypadku Endgame nic nie jest pewne. Musimy poczekać do premiery. Na szczęście, został już niecały miesiąc i, w końcu, dowiemy się wszystkiego.

Czytaj też: Zwiastuny Avengers: Endgame mają wprowadzić nas w błąd. Cóż za niespodzianka!

Źródło: cbr.com