Czy Tesla Model 3 Performance wygra z Porsche 911 GT3?

Tesla, Model 3, Autopilot Tesli, bezpieczeństwo Tesla

W kolejnym rozdziale pokazów możliwości Modelu 3 Tesli na torze przeciw wyścigowym wyjadaczom, wyścig elektrycznego cacka z modelem Porsche 911 GT3.

Tesla swoimi samochodami zaskakiwała nas nie raz i nie dwa. Świetne przyśpieszenie, wysoka prędkość maksymalna… a to wszystko w stosunkowo niewielkiej, jak na takie możliwości cenie. Każdy jednak wie, jak wielkie różnice dzielą prawdziwie sportowy model benzynowy od tego Tesli, ale dziś nie o tym.

Widzieliśmy, że Tesla Model 3 Performance wielokrotnie przewyższa kultowe Porsche 911. To dla nas szaleństwo, ponieważ 911 jest ikoną marki i jednym z najlepiej funkcjonujących samochodów na świecie. Pytanie więc, czy konsumencki model od Tesli, czy dopieszczane i rozwijane od dziesiątek lat cudo?

Dziś bowiem na jednym torze spotkał się Model 3 w wersji Performance, który kosztuje w 2020 roku 56999 dolarów i Porsche. Wyjątkowe Porsche, bo akurat model 911, czyli ten, będący kluczowym dla marki modelem. Nic dziwnego, że jego cena sięga 97000$, a biorące tutaj udział wydanie GT3 już 143000$.

Na dokładkę coś podobnego, ale tym razem Model 3 vs Porsche GT2 RS: