WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Czy to koniec Intel Core i9-9900KS?

Intel Core i9-9900KS to najszybszy procesor dla graczy. Okazuje się jednak, że zniknie on wkrótce z półek sklepowych.

Procesor ma 8 rdzeni i 16 wątków. Nie jest on wielkim skokiem technologicznym bowiem został stworzony w 14 nm. Głównym celem tej konstrukcji była walka z Ryzenami – dzięki większej ilości wątków procesor miał być dobrym wyborem także do zastosowań profesjonalnych, nie tylko gier.

Okazuje się jednak, że zapasy magazynowe procesora się kończą a Intel już go nie produkuje. Zgodnie z informacjami, sklepy takie jak Amazon czy Caseking, mają jego ograniczone zapasy. W tym pierwszym Core i9-9900KS dostępny jest w cenie 963,83 dolarów, czyli prawie dwa razy większej niż MSRP.

Intel Core i9-9900KS najpewniej więc osiągnął status EOL. Dlaczego jednak tak się stało? Od początku wiadomo było, że układ będzie miał ograniczoną produkcję, więc i tak długo wytrzymał on na rynku. Kolejna sprawa to nadchodząca premiera 10. generacji procesorów Intel. Firma najpewniej nie chce sama sobie tworzyć konkurencji.

Jeśli więc zastanawialiście się nad zakupem Core i9-9900KS to najpewniej jest to ostatni moment, w którym możecie kupić procesor w sklepach. Niedługo całkowicie zniknie on z półek sklepowych.