Czym jest projekt Artemis Audi?

projekt Artemis Audi, Artemis Audi, Audi Artemis, czym jest Artemis

Przechodząc od razu do sedna, projekt Artemis to nowa inicjatywa Audi, która radykalnie przyspiesza rozwój motoryzacji.

Jej celem jest stworzenie elektrycznego, „wysoce zautomatyzowanego” pojazdu, który mógłby trafić na drogi już w 2024 roku. Prace nad tym projektem rozpoczną się 1 czerwca, a ich tempo będzie zapewne na najwyższym poziomie, jako że przejście od niczego do produktu do sprzedaży w ciągu zaledwie czterech lat jest niewyobrażalne. Wierzymy jednak, że Audi sobie z tym poradzi.

Jak powiedział dyrektor generalny Audi, Markus Duesmann o przyczynach rozpoczęcia projektu Artemis:

Dzięki 75 planowanym modelom elektrycznym do 2029 roku obecna inicjatywa elektryczna w Grupie Volkswagen w naturalny sposób łączy wszystkie nasze możliwości. Oczywistym pytaniem było, w jaki sposób moglibyśmy wdrożyć dodatkowe wzorce technologiczne bez narażania możliwości zarządzania istniejącymi projektami, a jednocześnie wykorzystać nowe możliwości na rynkach.

Aby ten wzniosły cel był możliwy, zespół Artemis ma dostęp do zasobów w całej Grupie Volkswagen, a nie tylko w Audi. To z kolei sprawi, że zapewne wszystkie marki należące do tej grupy skorzystają z projektu (via Motor1).

Czytaj też: Buick Envision 2021 zachwyca nowościami i technologią

Ogłoszenie Audi wspomina, że kolejną ambicją zespołu Artemis jest przemyślenie ekosystemu motoryzacyjnego i zaprojektowanie „nowego modelu biznesowego”. Sugeruje to, że każdy pojazd powstały w wyniku tej pracy może być dostępny w metodach zakupu innych niż tradycyjny zakup lub leasing.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News