Czyżby już planowano sequel Shazama?

Czyżby już planowano sequel Shazama?

Choć najnowszy film od DC i Warner Bros. dopiero trafił do kin wygląda na to, że decyzja o kontynuacji już zapadła. Kto odpowie za sequel Shazama?

Czytaj też: Cable miał pojawić się w X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

Shazam! przebojem wdarł się do kin zarabiając w pierwszy weekend przeszło 158 milionów dolarów. Tym samym znacznie przewyższył oczekiwania Warner Bros. Nic dziwnego, że mówi się o planowanej kontynuacji. Reżyser David F. Sandberg, zasugerował niedawno, że studio chce zrobić sequel Shazama. Według The Wrap, pisarz Henry Gayden został już zatrudniony, by napisać scenariusz do tego filmu. Na razie nie ma potwierdzenia czy Sandberg stanie za kamerą, ale oczekuje się, że tak.

Pierwszy film dał wiele punktów fabularnych, które świadczą, że kontynuację planowano od początku. Świadczy o tym późne wprowadzenie Rodziny Marvel czy tajemniczego, małego złoczyńcy na samym kńcu filmu. Istnieje również szansa, że Dwayne „The Rock” Johnson w roli Czarnego Adama również będzie zaangażowany w sequel Shazama.

Shazam! zajął 1. miejsce na świecie w ten weekend, osiągając ponadprzeciętne oczekiwania. W Stanach zjednoczonych zarobił 56,8 mln dolarów w tym 3,3 mln podczas pokazów przedpremierowych. Zaś za granicą zgarnął 102,3 mln dolarów. Przy stosunkowo niewielkim budżecie daje to naprawdę świetny wynik.

Czytaj też: Czy Tobey Maguire chciałby wrócić do grania superbohatera?

Źródło: comicbookmovie.com