Reklama
aplikuj.pl

Dach solarny zakryty śniegiem? Dla Tesli to nie problem

solar roof

Nowy film pokazuje, jak dach solarny firmy Tesla sprawia, że śnieg zsuwa się z niego, umożliwiając dalszą produkcję energii pochodzącej z promieni słonecznych.

Solar Roof to rozwiązanie opracowane przez Teslę pozwalające na instalację kolektorów słonecznych na nowo budowanych dachach bądź tych, które podlegają wymianie. Szklane dachówki z wbudowanymi ogniwami słonecznymi stanowią trwałą i wydajną alternatywę.

Czytaj też: Spójrzcie na największy dach solarny Tesli na świecie
Czytaj też: Rolls-Royce testuje lotnicze biopaliwo. To kolejny krok w stronę ekologii
Czytaj też: Pancerz z grafenu doprowadzi do rewolucji solarnej?

Elon Musk ogłosił niedawno, że dachy solarne Tesli ciągle zwiększają swoją popularność, która w ostatnim czasie wzrosła trzykrotnie. I choć początkowo instalacje prowadzono przede wszystkim na cieplejszych obszarach, gdzie opady śniegu są rzadko spotykanym zjawiskiem, to od niedawna Solar Roof trafiają także na zimniejsze tereny.

Dach solarny może sobie bezproblemowo radzić z pokrywą śnieżną

Oczywiście mniej nasłonecznione regiony wiążą się z niższą wydajnością w kontekście produkcji energii ze słońca, lecz panele od Tesli działają nawet przy zachmurzonym niebie. Problem może stanowić jednak pokrywa śnieżna, szczelnie zasłaniająca kolektory.

Czytaj też: Test powerbanku Sandberg Outdoor Solar Powerbank 10000
Czytaj też: Obejrzyj, jak w cztery dni powstaje solarny dach Tesli
Czytaj też: Ekologiczne samochody rządowe jedną z zapowiedzi nowego prezydenta USA

Dachy solarne produkowane przez Teslę nagrzewają się, dzięki czemu śnieg topnieje oraz zsuwa się, odsłaniając całą powierzchnię. Biały puch znika zarówno z dachówek z wbudowanymi kolektorami, jak i pozbawionymi ich, co możecie zobaczyć na powyższym materiale.