Ekologiczne samochody rządowe jedną z zapowiedzi nowego prezydenta USA

Ekologiczne samochody rządowe, Joe Biden USA

Najwyższy stołek USA zmienił już właściciela, a teraz nowy prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, przyciągnął naszą uwagę. Zapowiedział bowiem ekologiczne samochody rządowe.

Ekologiczne samochody rządowe USA

Joe Biden jest znany ze swojego proekologicznego podejścia, a 25 stycznia powiedział w rozmowie z dziennikarzami (via C-span), że:

Rząd federalny jest właścicielem ogromnej floty pojazdów, które zamierzamy zastąpić czystymi, elektrycznymi pojazdami wyprodukowanymi tutaj w Ameryce przez amerykańskich pracowników, tworząc milion miejsc pracy. […] Będzie to największa mobilizacja inwestycji publicznych w infrastrukturę zamówień i badania oraz rozwój od czasów II wojny światowej.

Czytaj też: Elektryczny samochód Sony robi nam złudne nadzieje
Czytaj też: Nowy elektryczny samochód Volvo zapowiedziany
Czytaj też: Obejrzyjcie elektryczny samochód dostawczy Amazonu od Rivian w formie prototypu

Chociaż żadne konkretne modele nie padły, muszą one być produkowane głównie w Ameryce. Poprzednie kryteria wspominały, że 50% części zakupionych pojazdów musi być wyprodukowanych w Ameryce, ale teraz ulegnie to zwiększeniu, aby pojazd się kwalifikował.

Ekologiczne samochody rządowe nie są przy tym jedyną formą dążenia nowego prezydenta USA do ekologicznych rozwiązań. Wzywa on bowiem również do inwestycji w czystą energię, biotechnologię, sztuczną inteligencję i technologię akumulatorów. Te dwa ostatnie z pewnością mogą mieć zastosowanie do przemysłu samochodowego.