Reklama

Spójrzcie na największy dach solarny Tesli na świecie

największy dach solarny Tesli, największy dach solarny, dach solarny Tesli,

Odkąd doszły nas słuchy, że Tesla interesuje się Polską, dzięki inwestycjom PGNiG, zaczęliśmy śledzić losy jej wyjątkowego produktu na nasze domy. Dziś możemy podejrzeć największy dach solarny Tesli.

Największy dach solarny Tesli

Solar Roof, czyli dach solarny Tesli, to jedyny taki pomysł na świecie integracji paneli słonecznych z dachówkami. Dzięki temu firma rozwiązała problem montażu wielkich paneli, zwiększając trwałość i ogólne przeznaczenie zwykle pasywnego elementu naszych domów.

Czytaj też: Tesla Model Y w 7-osobowej wersji, jako opcja z myślą o dzieciach
Czytaj też: Zdjęcia Tesla Model Y w testach. Czyżby Elon Musk dał szanse LiDAR?
Czytaj też: Spójrzcie na Model Y Tesli na felgach Vossen

Obecnie Tesla przeprowadza montaże swoich dachów w Ameryce i ostatnio nawet dokonała rekordowej instalacji. Dotychczasowy 24 kW zestaw na jednym z domostw na Florydzie jest wręcz śmieszny na tle instalacji o mocy 44 kW, która (swoją drogą) niedawno również powstała na Florydzie (via Electrek).

Na instalację dachu zdecydowała się firma ChoZen Retreat, zapewniając sobie 80% zapotrzebowania na energię i decydując się na specjalny podkład pod dachówki również od Tesli. To ważna informacja, bo z nim firma miała ostatnio problemy, ale już najwidoczniej wszystko gra.

Czytaj też: Tesla Model Y w śnieżycy. Jak poradził sobie elektryczny crossover?
Czytaj też: Oficjalne porównanie Modeli Tesli pomoże Wam w wyborze
Czytaj też: Elon Musk patrzy w przyszłość i chce jeszcze więcej gier w Tesli

Ten największy dach solarny Tesli doczekał się też komentarza samego Elona Muska, CEO firmy, według którego jest to „jedna z najlepszych instalacji Solar Roof Tesli”.