Wkrótce każdy z nas skorzysta z Google Meet za darmo

Google Meet, darmowy Google Meet, G Suite Google Meet, platforma Meet, Meet dla każdego

W czasach pandemii wideorozmowy są na wagę złota, więc Google chce wyjść na przeciw zapotrzebowaniu i udostępnić swoją usługę Meet szerszemu gronu.

Wkrótce każdy z nas będzie miał dostęp do Google Meet za darmo, nawet jeśli nie będąc klientami G Suite. Po prostu od początku maja będziemy mogli zarejestrować się w Meet pod warunkiem posiadania konta Gmail. Na platformie będziemy mogli tworzyć i prowadzić spotkania z maksymalnie 100 uczestnikami, wchodząc na stronę Meet lub używając aplikacji na iOS lub Androida.

Użytkownicy darmowego Meet będą także mogli rozpoczynać spotkania i dołączać do nich bezpośrednio z Kalendarza Google, używać podpisów w czasie rzeczywistym i wyświetlać rozszerzony układ widoku kafelków, jak podaje Engadget.

Bezpłatne spotkania na kontach będą ograniczone do 60 minut na sesję, ale Google nie będzie egzekwować tej reguły aż do 30 września tego roku z oczywistych względów. Gigant technologiczny twierdzi, że stopniowo zwiększy dostępność Meet.

Czytaj też: Startuje Messenger Rooms – do 50 osób w jednym pokoju

To jednak nie koniec dobrych nowin od Google, bo firma udostępniła też klientom G Suite bezpłatny dostęp do funkcji premium do 30 września. W przeciwieństwie do bezpłatnych użytkowników, klienci G Suite mogą mieć do 250 uczestników rozmowy, mogą transmitować na żywo do 100000 widzów oraz mogą nagrywać i zapisywać połączenia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News