DARPA wychodzi z pomysłami na coraz to dziwniejsze rzeczy. Najpierw zbroja Iron Mana, a teraz plan na odwzorowanie zdolności, która pozwala Wolverine’owi błyskawicznie regenerować ciało. Przyspieszenie gojenia ran, zapobieganie przewlekłym infekcjom? Brzmi fascynująco. Projekt nazywa się ElectRx i rzeczywiście może stać się faktem.

ElectRx ma na celu opracowanie nowej bardziej precyzyjnej, minimalnie inwazyjnej technologii do modulowania obwodów nerwowych w celu przywrócenia i utrzymania zdrowia ludzkiego. Oczekuje się, że projekt ten przyspieszy badania naukowe, które maja na celu osiągnięcie pełnego zrozumienia struktury  i funkcji poszczególnych układów nerwowych oraz ich roli w zdrowiu i chorobie. Potencjalne cele obejmują zidentyfikowany ostatnio układ mający udział w regulacji funkcji układu odpornościowego. Dostarczył on nową nadzieję w leczeniu szeregu chorób zapalnych, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów. Oczekuje się również, że ElectRx poprawi stymulację nerwów obwodowych dla mózgu oraz da nadzieję na wyleczenie zaburzeń zdrowia psychicznego, takich jak padaczka i depresja.

Według DARPA – nowe urządzenie ma przyspieszać powrót do zdrowia poprzez modulację sygnalizacji nerwowej i stałe monitorowania odpowiedzi na regenerację. ElectRx ma także zmienić diagnostykę, monitorowanie i leczenie chorób. Urządzenie pracuje jak mały, inteligentny rozrusznik. Ciągle ocenia warunki pracy i zdrowie pacjenta. W przypadku problemu, dostarcza odpowiedni bodziec, który pomaga utrzymać prawidłowe funkcjonowanie narządów. Dzięki temu, organizm może sam się regenerować.

urzadzenie

Źródło: http://sploid.gizmodo.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej